Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İstanbul'un Dört Tarafı Mercandan

İstanbul'un Dört Tarafı Mercandan

İstanbul'un Dört Tarafı Mercandan

Yazar: Havva Mutlu
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053962977


"İstanbullu üç çocuk... Bir gün babaannelerinin Perulu tanıdıklarından bir hediye alırlar. Zamanda yolculuk etmelerini, görünmez olmalarını sağlayan bu gizemli alete İspanyolca arkadaş demek olan Amigo adını verirler. Onları geçmiş zamanlara götüren bu gizemli arkadaşlarıyla neler yaşayacaklar? Dünya Mirasının peşinde nerelere gidecekler? Aaa, Hürrem Sultan'ın türbesindeki çiniler konuşuyor mu gerçekten? Hepsi sizi bu dizide bekliyor..."

Arkeoloji ve Sanat Yayınları dünyada bir ilke imza attı. Dünyada yayınlanan, Türkiye'deki Dünya Mirası konusunda yazılmış ilk çocuk kitabı dizisini yayınlıyor. Dizinin ilk kitabı "İstanbul'un Dört Tarafı Mercandan". Dizi kitaplar satırları arasında, tüm çocukları Türkiye'deki Dünya Mirasına alınmış yerlerde seyahat etmeye davet ediyor. UNESCO Dünya Mirası, bütün insanlığın ortak mirası olarak kabul edilen kültür ve doğa miraslarının gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçlıyor. Türkiye'de 2014 yılı itibariyle on üç yer Dünya Mirası listesine girmiş durumda. Bu sayı giderek artıyor. Kitapların konusu üç çocuk ve Amigo adını verdikleri elektronik arkadaşları odağında gelişiyor. Elektronik arkadaşları sayesinde zamanda yolculuk yapabilen, görünmez olabilen bu üç çocuk dizinin ilk kitabında İstanbul'un binlerce yıllık tarihinde ve bugününde hayali adımlar atıyor, maceradan maceraya koşuyorlar.

Çocukların hem kültürel, hem kişisel gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen kitaplar, bunları çocukları eğlendirerek aktarırken, kitapların satırları arasında onları heyecanlı maceralara çıkarıyor. Kitaplar sadece çocuklar için değil, çocuklarıyla hoşça vakit geçirmek isteyen anne, babalar, öğretmenler hatta bu toprakların geçmişine ilgi duyan hayali yolculuklara çıkmak isteyen büyükler için de ilgi çekici. Kitabın yazarı Havva Mutlu, yazar, İspanyolca tercüman, bröveli Turist rehberi, emekli öğretmen ve babaanne. Kitapların kurgusundaki canlılık, verilen bilgilerin gerçek araştırmalar sonucu elde edilmiş olması, yazarın eğitimcilik, turizm geçmişi; Anadolu tarihi, sanatı, gelenekleri gibi pek çok konudaki derin bilgisi ile yazarın babaanne yönü birleşince, dizi her yaştan, kültürden okuyucuya hitap eden evrensel bir eser olarak okuyucuya ulaşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkeoloji Sanat Yayınları

Sayfa Sayısı : 144

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız