Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İtalyan-Türk Savaşı

İtalyan-Türk Savaşı

İtalyan-Türk Savaşı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052942215

Türkler kılıç gücüyle Avrupa ve Afrika'da birçok yere hakim oldu ama modern zamanlarda kılıcını parlak ve keskin tutmayı ihmal ettiler. Barış zamanında donanmalarına gereken önemi vermedi ve İtalyanlar kendilerini yeterince güçlü hissedince göz koydukları Afrika kıyılarını ele geçirmek için harekete geçti. Tarih, asırlardır tüm dünyadaki tüm halklar için bir derstir. İncil'de bu konuyla ilgili bir bölüm vardır: Tepeden tırnağa silanlanmış güçlü bir adam kendi evini koruduğu sürece, malları güvenlik içinde olur. Ne var ki, ondna daha güçlü biri saldırıp onu alt ettiğinde güvendiği bütün silahları elinden alır ve mallarını yağmalayarak bölüştürür.

Sonsuz uyanıklık, özgürlüğün bedelidir.

Kur'an-ı Kerim 8/Enfal-60: (Ömer Nasuhi Bilmen) ve onlara karşı gücünüzün yettiği her kuvvetten ve bazı atlardan hazırlayınız. Bununla Allah Teala'nın düşmanını ve sizin düşmanınızı ve onlardan başkalarını (ki bunları siz bilmezsiniz, Allah Teala bilir) korkutursunuz. Ve her neyi ki, Allah yolunda infak edersiniz, size tamamen ödenir ve siz asla zulme uğratılmazsınız.)

Hz. Peygamber(S.A.V)'in de şöyle dediği rivayet edilmiştir:

"Obur hayvanların çanaklarına üşüştüğü gibi, çeşitli milletlerin de sizin üzerinize üşüşeceğinden (saldıracağından) korkuyorum." Sahabe dedi ki :

O gün biz az olduğumuz için mi ya Rasullullah? Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle cevap verdi:

"Hayır, aksine siz o gün çok olacaksınız, fakat selin götürdüğü çerçöp gibi (dağınık) olacaksınız.." (82)

Hz. Peygamber (S.A.V) bu hadis-i şerifiyle zaaf halinden ve önemsememekten ümmeti sakındırmaktadır. Çünkü güçsüz bir çokluk fayda vermez.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 142

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız