Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İtiraflar

İtiraflar

İtiraflar

Yayınevi :

Çatı Kitapları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055161804


Yavaşça gözlerimi açıyorum karanlık hiç olmamışçasına, sanki birkaç saat öncesine kadar hiç ağlamamışım gibi. Her şey yerli yerindeymiş gibi uyanıyorum yine, işte yine başlıyoruz diyorum; farklı gün sanılan fakat düne göre birkaç saat sonrası olan karmaşaya. Hayat geçirdiğimiz saatlerden, günlerden ibaret... Hayatım bir yağmurdan dolma suydu aslında, ve bu suyu inançlarıma göre kalıplara koyuyordum ve dahası her şeye o kalıpların çerçevesinden bakmaya başlıyordum. Yavaş yavaş uyum sağlamaya çalıştıkça topluma, içimde kalan sözler, kullanamadığım kelimeler, insanların yanlış dediği için kapattığım kitaplar ve dahası… İşte böyle asimile olmaya başlıyordu benliğim. Ve bunun farkına vardığımda o kalıptan kurtulmak istiyordum fakat yağmur ben istediğimde yağmıyordu ki bir başka kalıba girebileyim. Tıpkı böyle, yaptığım hatalardan her ders aldığımda biraz daha farklılaşmaya başladım o kalıba, fakat hayat işte, tamamen bildiğini okuyordu yine. İstediğimde gerçekleştiremediğim birçok umutsuzluk kaplıyordu bedenimi. İnsanlar yargıladıkça içime atmaya başlıyordum hayatın tüm renklerini, dışardan siyah beyaz görünüyorumdur evet, fakat içim epey renkli. Hayat buydu işte, kendi oyununu yaratıp, milyonlarca kez kaybetmek, içten içe; ve de kaybederken her şeyin yerli yerinde durması kimsenin görmemesi, her şeyi içten içe yaşamak.

İşte bu kitap sadece içimdeki renkten yana bir itiraftır, hiçbir zaman dilimin varmadığı oysa içimde milyonlarca yaşattığım duyguların benden yana tek bir itirafı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 48

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çatı Kitapları

Sayfa Sayısı : 48

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız