Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İtiraflarım

İtiraflarım

İtiraflarım

Yayınevi :

Antik Kitap

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054985456


Savaş ve Barış ve Anna Karenina gibi gerçekçi kurgunun zirvesinde eserler ortaya koyan, Rus edebiyatının en ünlü yazarlarından Tolstoy'un iç dünyasına bir yolculuk olan İtiraflarım, ünlü yazarın yıllar süren arayışını konu alıyor.

Maddi başarısı ve sosyal konumuna rağmen hayatını anlamsız bulan Lev Tolstoy'un kendini ve dini anlamaya çalıştığı denemeleri hayatı anlamaya çalışan herkese hitap ediyor. Çocukluğunda öğretilenleri geride bırakmasıyla başladığı kendini bulma yolculuğunda Tolstoy varoluşunun sebeplerini bilim, felsefe, doğunun inanışları gibi pek çok farklı yerde arıyor.

Hayatı anlamlandırmaya çalışan bu otobiyografik eser hem savaşa hem barışa tanık olmuş, zengin, sevilen ve mutlu bir adamı depresyona sokan derin bir arayışın meyvesi.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 59

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Antik Kitap

Sayfa Sayısı : 96

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Realist Manifesto

Ne stephen hawking,ne schopenhauer, , ne freud, ne diyalektik... İnsanoğlunun varoluş gerçeğinin bu kadar net bir izahını kimse yapamadı Tolstoy kadar. Üstelik kafa karıştırmadan, soruların etrafında dolaşmadan, zorlama bir entelektüel kaygı hissettirmeyerek... Neticede bilgeliğe en yakın ve hatta en uzak noktalara vakıf olabilmiş, insanoğlunun en doğal en kadim sorularına en doyurucu cevapları verebilmiş bir "insan", Tolstoy. Bir dertleşme, unutulmaz bir sohbet...bunun yanında yolu düşene define gibi bir miras niteliğinde bir tablet anıt!

18.07.2012

Muhteşem

"bir seyyahla, onun çölde karşılaştığı yırtıcı hayvanları anlatan o şark masallarını kim bilmez ki. seyyah, yırtıcı bir hayvandan kurtulmak için, susuz bir kuyuya atar kendini. orada, kuyunun dibinde bir ejderha görür, onu yutmak için ağzını açmıştır. yırtıcı hayvan tarafından parçalanmamak için yukarı çıkmaya cesaret edemeyen, ama ejderha tarafından da yutulmamak için aşağıya atlayamayan bu zavallı, kuyunun duvar taşları arasında yetişen bir dalı yakalar ve ona sımsıkı tutunur.

elleri uyuşur ve az sonra, kendisini her iki tarafta bekleyen felaketin kucağına düşeceğini hisseder, ama hala sımsıkı yapışıp durmaktadır dala. o sırada biri kara biri beyaz iki farenin, onun tutunduğu dalın çevresinde dolaşıp dalı kemirmekte olduklarını görür. birkaç dakikası vardır, çalı kopacak ve o da canavarın ağzının ortasına düşecektir. seyyah bunu görür ve kurtulma şansının olmadığını bilir. ama havada debelendiği sürece, çevresine bakınmaktadır. çalının yapraklarında bal damlaları görür, dilini uzatıp bunları yalamaya koyulur."

şimdi efendim sadece şu söylenebilir bu kitap hakkında:

baldan gözünü ayırabilip,tutunduğu dala bakmaya cesaret edebilen her insanın okuması gereken bir eserdir bu

senede en az 3-4  kez hem de malumunuz hızlı tüketen ve tüketen bir nesliz ecdadımıza göre:)

17.07.2012

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız