Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İttihat ve Terakki

İttihat ve Terakki

İttihat ve Terakki

Hazırlayan: Alper Çeker
Yayınevi :

İnkılap Kitabevi - Tarih / İnceleme / Biyografi Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789751037145


Türk siyasi tarihinin en önemli kırılma anlarına damgasını vuran bir gelenek İttihat ve Terakki... Gizli bir cemiyetten örgütlü ve güçlü bir yapıya ulaşarak hem Türk siyasi tarihinin hem de siyasal kültürünün seyrini değiştiren İttihat ve Terakki'nin bilinmeyenleri Erol Şadi Erdinç ve İlber Ortaylı'nin dilinden elinizdeki kitapta bir araya geliyor.

Yeni Osmanlılar, Jön Türkler, Babıali Baskını, 31 Mart Ayaklanması, asker-siyaset ilişkisi, İttihat ve Terakki'nin iki döneminden, suikastar, gizli örgütlenmeler ve darbelere bir dönemin zihniyet ve eylem haritası ile İttihat ve Terakki: Osmanlı İmparatorluğu'nda Gizli örgütlenmeler ve Darbeler önemli bir boşluğu dolduruyor.

'Erol Şadi Erdinç yazmayan değil, kolay yazmayan biriydi. Herkesi eleştirdiği gibi en başta da kendini eleştirdiği anlaşılırdı. Nitekm önemli bilgelerin yer aldığı bu eseri yayımlamak ölümünden sonra nasip oldu.

Türkiye tarihi, bütün Ortadoğu ve Balkanlar için önemi olan bir çalışma daha okuyucunun önüne çıkıyor.'
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe - Arapça

Yorumlar 1

soru işareti

300 sayfaya yakın kitabın içine sığan 107 sayfalık bir gazetenin günlük röportajını doldurmayacak bir içerik ile benim için hayal kırıklığı. İnanın İ.Ortaylı ile E.Ş. Erdinç ile röportaj yapıp bi gazetede yayınlasak 2 sayfasını kapsamaz. geriye kalan 150-200 sayfalık belgeler kısmı için ne bir açıklama ne de bir çeviri mevcut. Yani kitabı alıp içeriğini şöyle bir karıştırdığımda bile şok oldum. İnternetten değil de sahaftan falan alsa idim kesinlikle almazdım.

13.12.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız