Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İzanagi Atatürk

İzanagi Atatürk

İzanagi Atatürk

Yeniden Başlamak

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Sinan Ceylan
Yayınevi :

Apsis Kitap

Aynı Gün Teslimat
21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
23 Ekim
Standart Teslimat
24 - 30 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055019242

Yıl 2421.
Hala kaos ve ölüm sıradan...

Silah tüccarları ve sömürgeci süper güçler, kendi menfaatleri doğrultusunda yetiştirdikleri insanların, geri kalmış ülkelerde yönetime gelmesini sağlamış; zaman içerisinde tek adam olma noktasına kadar gelmelerine göz yummuşlardı. Konuşmalarını dini motiflerle süsleyen yöneticiler, maneviyatı kuvvetli olan halkın tamamına yakınından büyük destek aldıklarında, hukuku hiçe sayarak diktatörlüklerini ilan etmişlerdi. Narsist kişilikli bdktatmrler, tüm komşuları ile yaşadıkları uyumsuzlukları; savaşa kadar uzanan sürece taşıyınca, sonun başlangıcı kaçınılmaz olmuştu.

Dünya tarihinde, en kanlı ve acımasız savaşların dinler arası savaşlar olduğunu çok iyi bilen silah satıcıları, istediklerini elde etmişlerdi. Kendi sınırlarını kalın hatlarla kapatan sömürgeeciler, yüzyıllarca baskı uyguladıkları içlerindeki azınlıkların isyanlarına engel olamamıştı. Ötekileşme politikası ile; maddi, manevi ambargo uyguladıkları toplumların başkaldırısı ise; mahşer savaşının hayata geçmesini tetiklemişti.

Neredeyse, taş üstünde taş bırakmayan bu korkunç ve acımasız savaş; yokluk, sefalet ve acılarla yüklü bir azınlığın hayatta kalmasına kadar devam etmişti.

Geçen 400 yıla rağmen, hayata tutunabilmek için son çırpınışlarını sergileyen küçük bir grubun önderi olan İzanagi, Üçüncü Dünya Savaşı’nın öncesinde ve sonrasında yaşananları anlamaya çalışıyordu. Bu dönemde en büyük hazine olarak nitelendirilen kitapların içinde, birde kılavuz bulunmuştu: Nutuk...

Okudukça anlamıştı ki; Mustafa Kemal fikirlerini ve öngörülerini benimseyerek yaşama uyarlamak, sağlam temelli bir dünya için yeterliydi. Mustafa Kemal, sadece bir isim değil; sosyal, kültürel ve manevi değerlerle donatılmış, sevgi ve saygı ile harmanlanmış evrensel tek düşünceydi.

Hedef belliydi: Hayatta kalabilmek ve Atatürk fikirlerini uygulayarak dünyayı yeniden inşa edebilmek.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 2

Muhteşem bir kitap

Çocuklarınızın bile sıkılmadan okuyacağı harika bir kitap. Macera formatında yazılmış olan bu kitap, umudun bittiği yerden tekrar filizlenebileceğini bilimsel,mantıklı ve ahlaki kurallar çerçevesinde anlatıyor. İzanagi adlı bir savaşçının eline geçen NUTUK'u rehber edinip, Mustafa Kemal Atatürk düşüncesi ve yapısıyla, Atatürkiye'nin kurulması anlatılmış. Ayrıca dünyanın yok olma noktasına gelmesine sebep olan mahşer savaşını, nedenleri ve sonuçları, çarpıcı bir şekilde ele alınmış. Mutlaka okunmalı ve herkese tavsiye edilmeli.

05.08.2017

Mükemmel

İnsanlık kendisini yok etmedikçe, başka etkenlerin bir önemi yoktur. Her tür afetler ve doğa üstü olaylar, insanlığın tabiatla barışık olmamasından dolayı yıkıcı ve öldürücüdür. Dünyayı bir şekilde yok olmaya sürükleyen vurdumduymazlık ve harislik mahşeri yaşattığında, tutunacak dal Nutuk; izlenmesi gereken yok Mustafa Kemal düşünceleridir.

02.08.2017

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.