Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


K. Maraş-Trabzon Kardeşlik Köprüsü ve Saçaklızadeler

K. Maraş-Trabzon Kardeşlik Köprüsü ve Saçaklızadeler

K. Maraş-Trabzon Kardeşlik Köprüsü ve Saçaklızadeler

Yayınevi :

Babıali Kitaplığı - Araştırma Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756421734


“Oflu bir vatandaş olarak, Of’a İslamiyet’in Maraşlılar tarafından yayıldığını duyduğumda içimde derin bir Maraş sevgisi oluşmuştu. Ama kimdi bu Maraşlılar, bölgeye nasıl gelmişler, ne tür etkinliklerde bulunarak, İslam’ı nasıl anlatmışlardı? Bu konudaki derin merakımı karşılayacak bir kaynağa hiçbir zaman ulaşamadım. Bir Trabzonlu olarak Trabzon’a gittiğimde mutlaka geçmek zorunda olduğum Maraş Caddesine niye Maraş Caddesi demişler bilmezdim. Ufak tefek söylentiler dışında bilene de pek rastlamadım.”
Of Belediye Başkanı Oktay Saral böyle diyordu. Of ve Maraş arasında oluşan bu tarihsel bağın hiçbir kaynakta yeterince açıklanamaması meselesi sadece başkanın değil, Trabzon’un, Of’un, Çaykara’nın, Hayrat’ın meselesiydi. Aslında Maraşlıların da meselesiydi.

Of’a İslamiyet’i yayan Maraşlılar konusundaki sorular elinizdeki kitapla birlikte yanıtını buldu. Kitap; Of ile Maraş arasındaki tarihsel bağın oluşum sürecini, bu süreçte faaliyette bulunan isimleri ve sürecin gelişimini bir bütün olarak vermektedir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 106

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Babıali Kitaplığı

Sayfa Sayısı : 192

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız