Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kabuk

Kabuk

Kabuk

Yayınevi :

Sel Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789755708409

Bir ailenin tarihini, deliliğini, derinliğini, karanlığını, neşesini, acayipliğini kumaşlar ve yiyeceklerle çevrelenen üç kadının gözünden anlatıyor Zeynep Kaçar Kabuk’ta. Kendini gerçekleştirme çabası içindeki üç kuşağın hayatın gelip dayattıkları karşısında başkalaşması, kabuk değiştirmesi, kabuğuna sığamadıkça çaresizleşmesi, çaresizleştikçe gerçeklikten uzaklaşması sarmalını incelikle örüyor. Her bir birey için savaş alanına dönüşen ailenin aynı zamanda bütün yaraları iyileştirmedeki mucizevi mahirliğini de sakınmasızca ele alıyor.


 


Tutmaya çalıştıkça ellerinden kayan hayatlarının peşinde çözümü delirmekte bulanların hem kanatan, hem sağaltan ama hep güç veren hikâyesi...


 


“Bense sürekli değişmek, savaşmak, kendimle dalaşıp uğraşıp hep bir mantıklı yol bulmak zorundayım. Olağan güzel, olağan iyi, olağan makul değilim çünkü. Neyim varsa olağandan epey uzak. Sürekli kendimi akla yola uydurma çabası.”


(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14x20

İlk Baskı Yılı : 2017

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 1

okunabilir

kitap genel olarak sıkıcı değil fakat edebi bir tadı da yok.Buna rağmen hayatın içinden yorumlar ve özellikle kadınların duygu dünyasını iyi yansıttığını düşünüyorum.Bahsi geçen isimler çok karışıyor.Yazar kişileri tanıtmadan her bölümde farklı kişinin ağzından bağladığı konularla tuhaf bir karmaşaya sebep olmuş.Isimler de çok yakın birbirine Sabiha ve Saliha nın kardeş olduğunu anlayana kadar sayfalar geçti.Ama duygulara odaklanmışsak kesinlikle bitirilmesi gereken bir kitap.

21.07.2018

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.