Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kaç Kişisiniz Boğos Efendi?

Kaç Kişisiniz Boğos Efendi?

Kaç Kişisiniz Boğos Efendi?

Bir Ermeni'nin Hatıra Defteri 1902-1969

Yayınevi :

Aras Yayıncılık - Anı Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055753559

1902'de Tekirdağ'da doğan ve 1972'de İstanbul'da hayatını kaybeden Apraham Kasapyan'ın Ermenice olarak kaleme aldığı hayat hikâyesinin Türkçe çevirisi. 1915'te ailesi ve akrabalarıyla birlikte tehcir adı altında ölüme gönderilen Kasapyan'ın bu yıllara dair tanıklığı yürek yakan hikâyeler içeriyor. Katliamlardan sağ kurtulan Kasapyan'ın sonraki yıllarda, 20 Sınıf Nafıa Askerliği ve Varlık Vergisi gibi yıkıcı etkileri olan uygulamalar sırasında yaşadıklarına da ışık tutan kitap, bütün bu zorlu koşullar altında yaşama dört elle sarılan bir Ermeni'nin macerasını anlatıyor.

 

1915'ten sonra onyıllarca süren bir suskunluk duvarının ardında yaşayan Türkiye Ermeni toplumundan bir bireyin kaleme aldığı bu yaşam öyküsü, son derece "sıradan" bir insanın bu suskunluk duvarında açtığı bir çatlak olarak son derece değerli. Apraham Kasapyan, kendi ailesinin hikâyesini anlatırken, hem Türkiye’nin son yüz yılına damga vuran olaylara dair deneyimlerini aktarıyor, hem de bir Ermeni olarak bu ülkenun yurttaşı olmanın nasıl bıçak sırtı hallerin içinden geçmek anlamına geldiğini sergiliyor. “Kaç Kişisiniz Boğos Efendi?’ tek bir kişinin şahsında, hem bir tarihe, hem de bir yaşama tanıklığıyla okuyucusunu çarpıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13x19,5

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : 2. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.