Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kaçkarlarda Balayı

Kaçkarlarda Balayı

Kaçkarlarda Balayı

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786050001013


Beraber yaşamak birçok evli çift için rutin hayatta bazen içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu zor durum ancak rutinin dışına çıkılırsa aşılabilir ve beraberlik güçlenir. Şehirli yaşamın etkisiyle olsa gerek zaman zaman birbirimizi anlamakta zorlanıyoruz. Doğal olarak bazen benim testosteronumla, Eda'nın östrojen ve progesteron hormonları elele tutuşmak istemiyorlar. O zaman biz de sırt çantamızı alıp yeşil planlar yapıyoruz. Nitekim bizim tekrar benzer gezilere gitme ihtiyacımızı, doğaya kaçış ihtiyacımızın yanında, beraber yaşama dürtüsüne destek olarak da değerlendiriyorum. XX ve XY farklı 46'şar kromozomun elele tutuşup hayatı paylaşmasının zor olduğunu söyleyenlere bir tek önerim var; seyahat edin.

Eda ve ben, Karadeniz yaylalarında veya Kaçkarların üzerinde sadece coğrafyayı değil birbirimizi de keşfettik. O keyifli patikalarda bulduğumuz değerleri incitmeyerek, korumaya çalıştık. Bu, bazen sohbet ettiğimiz bir yayla insanı bazen de nadir bir çiçek oldu. Her ikisine de oraya ait olmanın özgün gerekliliğini hissettirmeye çalıştık. En küçük çöpümüzü dahi uygun bir yer bulana kadar kilometrelerce taşıdık. Doğayı ve değerleri korumak için yürüdük. Kaçkarların ortasından, 3400 metrede yüzlerce yıldır kullanılan bir aşıttan geçerken yakında "aklı evvel birinin" buralara yol yapmak isteyebileceğini düşünmüştük. Şimdi o yürüyerek geçtiğimiz narin yaylaları birbirine asfalt yollarla bağlamak isteyen siyasi zihniyetin düşüncesini algılamaya çalışırken her ikimizde tek bir dileği var: Karadeniz'i tükettirmemek için bizimle balayına çıkar mısınız?


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 139

Baskı Yılı: 2007


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni İnsan Yayınevi

Sayfa Sayısı : 139

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız