Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kadir Gecesi ve Paralel Evren - On Gece

Kadir Gecesi ve Paralel Evren - On Gece

Kadir Gecesi ve Paralel Evren - On Gece

Kadir Gecesi ve Paralel Evren

Yazar: Yavuz Özmen
Yayınevi :

Çatı Kitapları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055161941


Kur'an Nedir?

Kur'an'ın Mushaf olmadığını sezinleyebilenler onun ne olduğunu tam çözemedikleri için söylemlerini yayamıyorlar.

Hz. Muhammed ashabına, Kur'an'ı bir gecede sekiz hatim edin! Diyor. Gelen ilk vahiylerde dahi "Sana Kur'an'ı verdik" ve "O Kur'an Kadir gecesinde indirilmiştir" (Kadir Gecesi de Ramazan ayı içinde değil) diyerek olmuş bitmiş bir olayı haber veren ifadeler, Peygamberin vefatından sonra derlenecek bir kitap hakkında kullanıla bilinir miydi? Kur'an, bildiğimiz Mushaf olsaydı eğer Peygamber onu yazmakta/yazdırmakta kayıtsız kalır mıydı hiç?

"Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" önermesinin ise Arapça okuryazarlık kurslarını işaret etmediğini hepimiz fark edebiliyoruz.

Huruf-u Mukattaalar şablon olarak kullanıldığında Kur'an kitabının birçok ayeti sır olmaktan çıkıveriyor. Muhkem ayetlerin sayısı, ins, cinn, adem, cennet, iki doğu, On Gece, üç çift bir tek, döndürümlerle dolu Gök'lerin durumu, Yerin yedi katı, benliğimizin şu an cennette olan diğer yarısı ve en önemlisi ise Kur'an'ın ne olduğu anlaşılır hal alıveriyor.

Gayrı Müslim bilim adamları Kur'an kitabını mı okuyorlar ne? Paralel evrenden, oradaki ikizimizden, fotonların ağırlık sahibi olduklarından başka türlü nasıl haberdar olabilirler?

Şimdi her şey yeniden başlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çatı Kitapları

Sayfa Sayısı : 320

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız