Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kadircan Kaflı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme
Kadircan Kaflı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme

Kadircan Kaflı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Kesit Yayınları
Standart Teslimat
19 Mayıs - 24 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054646425

Kadircan Kaflı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme Kitap Açıklaması


1903 yılında Dağıstan'da doğan, 1907 yılında ailece ÇLar zulmünden kaçarak Yalova'ya göçen Kaflı, edebî âleme 1930'lu yıllarda romanla adım atar. Kısa sürede gazete ile de tanışan Kaflı, çok ciddi bir kalem faaliyetine girişir. Bir taraftan-Ahmet Mithat gibi çok sayıda roman kaleme alırken diğer yandan da -Ahmet Rasim gibi- gazetecilik vadisinde çok ciddi emek sarf eder. Bu noktada seleflerinden devraldığı bayrağı güvenle taşıdığı da belirtmek gerekir.

Küçük yaşta yurdunun işgaline tanıklık eden, göçe zorlanan, çocukluk ve gençlik çağında birçok savaşa ve yıkıma şahit olan; ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen iyi bir eğitim alan Kaflı'nın, elli senelik dopdolu bir muharrirlik ve edebiyat öğretmenliği hayatı vardır. O, 68 roman, 100'e yakın hikâye, 7000 civarında makale/fıkra ile şiir, araştırma yazıları ve biyografi müellifidir. Tüm bu faaliyetlerinin yanı sıra o, "Göçmen Federasyonu" başkanlığı ve "milletvekilliği" gibi önemli görevlerde de bulunmuştur.

Tarihin sayfaları arasında unutulmaya yüz tutmuş olan, edebiyatımızın "korsan romanı" yazarlarından ilki ve belki de bu alanda en çok yazanı olan, ülkemizde "Kuzey Kafkasya" alanında ilk ve en kapsamlı çalışmayı yapan bir mücadele insanını, yayınevi olarak tanıtmaktan kıvanç duyarız.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 418

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kesit Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.