Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kağıt Kayıklar

Kağıt Kayıklar

Kağıt Kayıklar

Psikoterapi Öyküleri

Yayınevi :

3P Yayıncılık

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789944318471

5 kadın, 5 erkek, 10 farklı psikoterapi öyküsü…


 


“Bir geldim erguvanlar, bir döndüm mimozalar kaldı mendilimde. Mendilim de yoktu ya, kitap aralarında saklardım anıları. Ayraçlar çıktı, kâğıt kıvrımlarından duraklarımızın izleri silindi sayfalardan. Kenarında köşesinde dururduk oysa. Bilirdik ne zaman acıktık, ne zaman helâya, ne zaman uykuya gittik. Ne zaman bunaldık, Haydarpaşa’ya çıktık. Ne vakit geçtik Deniz Otel’in önünden, İskele Sokak’tan aşağıya ne zaman indik. Ne vakit buluştuk kızlarla muhallebicide. Kâğıt kayıkları ilk ne zaman keşfettik.”


 


Kâğıt Kayıklar, farklı kesimlerden gelen 5 kadın ve 5 erkeğin psikoterapi süreçlerini anlatan bir öykü seçkisi. Her bir bölümle bizi başka dünyaların içine çekiyor. Bir öyküde, gençliğinde sistematik işkenceye maruz kalmış bir şairin feryadına şahit olurken, bir diğerinde kadın cinselliğinin çocuk yaşlardan itibaren toplumsal ve dinsel motiflerle nasıl şekillendiğini görüyoruz. Delilikle dâhilik arasındaki ince çizgide yürüyen bir adam, ruhsal acılarını bedeniyle ifade eden bir kadın, aile baskısına karşı direnen bir alkol bağımlısı kitapta bizi bekliyor…    


 


Sarı Sıcak Bir Yolculuk romanıyla okurlarını uzun soluklu bir psikoterapi yolcuğuna çıkaran Şebnem Kartal, bu kez kısa öykülerle derinlemesine giriyor hayatlarımıza. Kendimizi keşfetmek için eşsiz bir kaynak armağan eden yazar, tüm satırlarını “anlamak” ve “farkında olmak” üzerine kurguluyor.


 


Kãğıt Kayıklar, farklı insanların izinde, farklı hayatlara kapı açarken, bize de kendimizi keşfetme ve sorgulama olanağı sağlıyor.


(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2012

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 219

Ebat : 14x20

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!