Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kairos - Bir Şirketin Hikayesi

Kairos - Bir Şirketin Hikayesi

Kairos - Bir Şirketin Hikayesi

Yayınevi :

Toplumsal Dönüşüm Yayınları - Roman Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058553934


Zaman; Yunan Mitolojisinde isminden söz ettirilen iki tanrı ile ifade edilir: Kronos ve Kairos. Kronos, Zeus'un babasıdır ve klasik olarak bildiğimiz zamanı tanımlar. "Kronoloji" kelimesi de onun adından gelmektedir. Kronos; yıl, ay, hafta, gün, saat olarak ifade ettiğimiz zamanı tanımlar. Hayatımız boyunca arkasından koşup ta yetişemediğimiz zaman Kronos'tur. Kairos ise aynı zamanda fırsatlar tanrısı olarak bilinen ve zamanı an olarak tanımlayan Eski Yunan tanrısıdır. Hayatın koşuşturmacası içinde anda kalıp, dinlendiğimiz, içimize döndüğümüz, ilham aldığımız, bir düğümü çözmeye çalıştığımız an Kairos'tur. Kronos aynı zamanda yatay zamanı temsil ederken, Kairos ise bu zaman doğrusuna dikey olan zamanı temsil eder. Hayatımız boyunca yatay zamana kendimizi teslim edip, hayatımızı sürdürürken bazı anlar gelir, kendi içimize dönüp; "Ben ne yapıyorum?" Sorusunu kendimize sorma ihtiyacı duyarız. İşte o an kendimizi Kairos'a teslim ettik demektir. Kairos yatay zaman doğrusu üzerinde bulunduğumuz anda var olan olasılıkları ve fırsatların kapısını açar.

Tekin babasından devraldığı şirketi Kronos zaman dilimi içinde derinlemesine sorgulamaya gerek duymadan yönetmeye devam etmektedir. Baba yadigarı ve şirketin temel direği olarak gördüğü Bülent Bey'in şirketten ayrılmak istediğini duyduğu gün kendisini çaresizlik içinde hisseder. O gün şehrin koşuşturmasından uzaklaşıp kendisini doğaya atar. Şile Yolu üzerinde bir gözlemecide kendi düşünceleriyle baş başa kalıp, sadece o anı hisseder. Yani Kairos anını yaşar. Karşısındaki uçsuz bucaksız ormanın ağaçlarına karşı düşüncelere daldığı bir anda, ağaçların arasında görünen bir yaratığın söylediği bir cümle ile kendisine gelir. Bu cümle babasından devraldığı şirketinde gerçekleştireceği önemli dönüşümün fitilini ateşlemiştir. O an ilk defa yaşadığı Kairos anını defalarca yaşayacak, bu dönüşümü başarmak için fırsatlar önüne bir bir serilecektir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Toplumsal Dönüşüm Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.