Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kara Güneş - Bir 15 Temmuz Romanı

Kara Güneş - Bir 15 Temmuz Romanı

Kara Güneş - Bir 15 Temmuz Romanı

7/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Timaş Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786050824261

Bahadır Yenişehirlioğlu, 15 Temmuz gecesinde yaşadığımız hain girişimi, bu ülkenin evlatlarını vatansız bırakmak isteyenleri, insanlarımızı bir var olma mücadelesinin eşiğine getiren büyük tuzağı romanlaştırdı.Manisa'nın bir köyünde, aynı göğün altında uçurtma uçurmuş, çocukluğun en keyifli ve zor zamanlarını birlikte yaşamış iki arkadaş.Biri arkasında kaya gibi sağlam duran bir baba ile şefkatli bir annenin evladı Ebubekir, diğeri dağılmış bir ailenin incinmiş çocuğu Kadir. Bir de köyün güzeller güzeli kızı Züleyha.Hayatları köylerine gelen Hasan Öğretmen'den sonra asla eskisi gibi olmayacaktı.


 


Hasan Öğretmen'in öğrencilerinden bir “altın nesil” oluşturmak uğruna onları iradelerinden, seçimlerinden, kişiliklerinden adım adım uzaklaştırıp kendilerine, değerlerine, ülkelerine yabancılaştırmasına karşı direnmek mümkün müydü? 
Kara Güneş, aynı memleketin evladı iki arkadaştan birini darbeci, diğerini ihanete direnen bir kahraman kılan geceyi ve o geceye giden taşları döşeyen büyük oyunu anlatıyor.


 


Kara Güneş, darbeye, ihanete, aldatmaya ve aldatılmaya karşı onurlu bir direnişin romanı. 


 


“Gökyüzünün rengi ne Kadir?”


Kadir, Züleyha’nın gözlerinin içine bakarak,


“Siyah,” dedi.


“Peki sen, en son ne zaman gökyüzüne baktın?”


(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!