Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Karabatak Sayı: 17 (Kasım - Aralık 2014)

Karabatak Sayı: 17 (Kasım - Aralık 2014)

Karabatak Sayı: 17 (Kasım - Aralık 2014)

Yazar: A. Ali Ural
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786003174


Karabatak zengin içeriğiyle yeniden okurlarının karşısında. Şşir ve öykülerinin yanı sıra röportaj ve dosya konularıyla da dikkat çeken dergi, röportaj sayfalarını, "Birliği bütünlüğü sağlayan edebiyattır, şiirdir," diyen, Türkiye'nin düşünce sularının efsanevi kaptanı, hocaların hocası Prof. Dr. Teoman Duralı'ya ayırdı. Söyleşiyi Duralı'nın talebesi ve Gaziantep Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Sabri Genç yaptı.

On yedinci sayının dosya konusu "Şiir ve Ruh." A. Ali Ural, Mehmet Sabri Genç, Mehmet Ulukütük, Melek Paşalı, Adnan Özer, Ayşe Sevim, Çayan Özvaran, Şafak Çelik, Fatih Taşcı, Mehmet Oğuz Yenidünya, Sümeyra Yaman ve Meryem Kılıç'la şekillendi dosya.

Karabatak bu sayıdan itibaren yeni bir bölüm açtı sayfalarında: Portre. Bölümün ilk yazısını kaleme alan Hüseyin Yorulmaz, Bilge Lider, Aliya İzzetbegoviç'in hayatına yepyeni bilgi ve belgelerle ışık tuttu yazısında.

Bu sayının şairleri A. Ali Ural, Yusuf Koşal, Çayan Özvaran, Meryem Kılıç, Nurettin Durman, Fuat Eren, Sümeyra Yaman, Emirhan Kömürcü, Enes Talha Tüfekçi, Kamil Remzi Cin, F. Nuriye Torun, Faysal Soysal, H. Samet Koparan, Mehmet Can Acer, Şeymanur Cuvoğlu, Nazlı Ergin Duran, Nuriye Erdoğan, Sare Öztürk, Şeyhmus Duymuş ve Mahir Özdilek. Öykücüleri Fatma Akdağ, Ayşe Sevim, Arzu Kadumi, H. Hale Özcan, İlknur Demirci, Mehmet Babalıoğlu, Sabri Gümüş ve C. Zeynep Kaplantaş. Çeviri şiirlerdeki isimler, Naime Erkovan, Sare Öztürk, Belkıs B. Şimşek, Ahmet Cora ve Prof. Dr. Mehmet Kanar.

Deneme sayfalarının isimleriyse D. Mehmet Doğan, Mehmet Sabri Genç ve Hasibe Çerko. Poetika sayfalarında Hasan Akay anlam yolculuğunda yeni bir sayfa açarken Ali Ömer Akbulut şiire faklı bir açıdan yaklaştı.

Her sayıda olduğu gibi bu sayıda da F. Hande Topbaş, H. Hümeyra Şahin, Hüseyin Akın, Hüseyin Sorgun, Hakan Bilge, Ertan Sertöz ve Sedat Gever yer aldı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Karabatak Yayınları

Sayfa Sayısı : 152

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız