Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Karl Popper ve Metafizik

Karl Popper ve Metafizik

Karl Popper ve Metafizik

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055978075


20. yüzyılın en önde gelen bilim felsefecilerinden olan Popper'in yazılarında yer alan metafizik konulara ilişkin yaklaşımları bugüne kadar yeterince Türkiye okuyucusuna sunulmamıştır.
İşte elinizdeki bu araştırma, Popper 'in bu konulara Viyana- Berlin Çevresi (Mantıkçı olguculuğu ve Mantıkçı deneyciliği)ne karşı argümanlarını kendi sistematiği içinde inceleyip, değerlendirmektedir. Böylece, bilim ve metafiziği daha sağlıklı konumlandırma imkânı doğmaktadır. "Hepimizi bugün meşgul eden dinî ve felsefî sıkıntılar, büyük oranda bilgi felsefesinin verdiği sıkıntıdır.

Bilime beslediğim o büyük hayranlığa karşın, ben bilimci değilimdir. Çünkü bilimci, bilimin otoritesine dogmatik açıdan inanır; oysa ben, hiçbir otoriteye inanmamakla birlikte, her seferinde dogmacılığa karşı mücadele etmişimdir ve hala da bunun mücadelesini özellikle de bilimde vermeye devam ediyorum.

Belki kuramlarımızı akli açıdan savunamayabilir, hatta olası olarak da niteleyemeyebiliriz, ama aklî açıdan eleştirmek ve daha iyilerini kötülerinden ayırt etmek her zaman mümkün olacaktır."
-Karl R. Popper-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 319

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Eskiyeni Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız