Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Katil Slaytlar

Katil Slaytlar

Katil Slaytlar

Profesyonel Sunum Tasarımı

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056493171


Bu kitapta sunumun yeni kurallarından bahsedeceğim. Daha ilgi çekici, daha akılda kalıcı sunumları nasıl hazırlarız? Sunumlarımızı tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz? gibi soruları cevaplayacağım. Amacınız profesyonel tasarımcılar olmak değilse bile bu yöntemler sayesinde hazırladığınız sunumlar daha profesyonel, daha ilgi çekici ve daha düzenli olacak. Hazırladığınız sunumların yardımıyla sahnedeki performansınızın etkisini arttıracaksınız. Belki de en önemlisi kalabalığın içinden sıyrılıp farkınızı ortaya koyacaksınız. Bu kitap PowerPoint kullanımı veya sahne becerileri hakkında değil. Kitap boyunca daha etkili sunumlar hazırlamanız için gerekli pratik tasarım yöntemlerine odaklanacağız. Ve bunları yaparken mümkün olduğunca çok örnek inceleyeceğiz.

Öncelikle sunumunuzun iskeleti olan tasarımın tanımını yapıp, iyi bir tasarımın olmazsa olmazlarını inceleyeceğiz. Daha sonra sunumuzun kalbi olan görsellerimizi en etkili şekilde nasıl kullanabiliriz ona bakacağız. En son aşamada da sunumunuzun beynini yani içeriğini oluşturan metinler ve verileri en anlaşılır ve akılda kalır biçimde nasıl aktarırız ona bakacağız.
- Volkan Dalyan -

Bu kitabı okuduktan sonra isminin "Uğruna Ölünecek Slaytlar" olabileceğini de düşündüm. Gerçekten de "slayt hazırlayamama" milli bir sorunumuz haline geldi ve Volkan Dalyan bu sorunu kökünden yok edecek pratik çözümleriyle harika slaytlar hazırlamayı garanti ediyor. İşin en iyi yanı bunları sunarken kullandığı dil didaktik değil, eğlenceli ve rahat. Bu yüzden eli PowerPoint'e değen herkesin kolaylıkla takip edebileceği bir eğitim kitabı olmuş. Eminim pek çok yönetici, eğitmen, öğretmen bir sabah işe geldiklerinde masalarında "bir dost" tan gelen bu kitabı bulacak ve o gün, hitap ettikleri kişiler için yeni ve eğlenceli bir başlangıç olacak.
- Dr. Ferdi Bişkin / Subliminal A.Ş. Kitabının Yazarı / Akademisyen -

Bu kitapta yazan her şeyin tam tersini düşünün. Üstünde çarpı işareti olan her şeyi. 20 sene evvel eğitimlere ilk başladığım zaman yaptığım slaytlar bu şekildeydi. Katılımcıların gözü yoruluyor ve eğitimimi takip edemiyorlardı. Tüm emeğim çöpe gidiyordu. Ben doğru slayt yapmayı 20 senede öğrendim, siz 2 günde bu kitabı okuyarak hız kazanın. Doğru görsellerle doğru sunum insanların beyninde çarpıcı bir yer açıyor.
- Banu Bingöl Akın / Delik Jeton (Hayatın Kendisi Pazarlama) Kitabının Yazarı / Özel Ankara Güven Hastanesi İş ve Sistem Geliştirme Koordinatörü -

Bundan sonra yeni sunumlarımı hazırlarken daima yanı başımda olacak. Tabii eski sunumlarımı kitaptaki tekniklere göre yenilerken de. İyi sunumlar için tek başına çok iyi PowerPoint bilmenin işe yaramadığını anlamamı sağladı. Kitabın kendisi de anlattıkları gibi okuyucu yormayan sade ve başarılı bir tasarıma sahip, kitapta kaybolmadan istediğiniz bilgiye kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Bundan sonra uyuyakaldığım veya esnemekten kendimi alıkoyamadığım sunum sahiplerine bu kitabı hediye edeceğim.
- Ahmet Karan / Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Program Asistanı -

İş hayatında hepimizin zaman zaman zorlandığı, içinden çıkamadığımız nasıl daha farklı bir sunum hazırlarım sorusuna anlaşılır, uygulanabilir ve fark yaratan çözümler sunan Katil Slaytlar, sunum teknikleri eğitimlerinin demirbaş kaynakçası olmaya aday. - Pelin Kohn / Yetkinlik Koçu Kitabın içerisindeki bilgiler satış eğitimlerimde kullandığım slaytları hazırlarken çok faydalı oldu. İçerisindeki bilgilerin kolay, anlaşılır ve örneklerle anlatılıyor olması eğitimlerim için daha sade ve keyif veren slaytlar hazırlamamı sağladı.
- Funda Ekiz / Satış Eğitmeni-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 154

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Artıfarma Yayınları

Sayfa Sayısı : 154

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Faydalı

Bu kitapla profesyonel ve etkili sunumlar hazırlayabilirsiniz. İş yaşamımda, edindiğim bilgileri kullanıyorum. Öğrencilikte ya da işinizde kullanabileceğiniz yol gösterici bir kitap.

22.01.2015

Sunum Tasarımı

Çok güzel ve faydalı bir kitap. Görsellerle desteklenmesi çok yerinde olmuş. Özellikle sunum yaparken zorluk yaşayanlara ve sunum tasarımını kolaylaştırmak isteyenlere tavsiye ederim.

15.01.2015

Başarılı bir yapıt

Eğitimlerde ve sunumlarda gözleri rahatsı eden slayların yerini profesyonel slaytlar alacak... Basit ve anlaşılır yöntemleri anlatan bu kitapla çok daha eğlenceli sunumlar gerçekleştireceksiniz.

11.01.2015

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız