Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Keman İçin 6 Kolay Konçerto

Keman İçin 6 Kolay Konçerto

Keman İçin 6 Kolay Konçerto

Analizler, Çalışma Önerileri ve Piyano Eşlikleri

Yazar: Sibel Çoban
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944000321


Ülkemizde son yıllarda gerek örgün eğitimde gerekse aile içi eğitimde çocukların hayata hazırlanması sürecinde, sanatın olumlu katkılarından yararlanma konusunda önemli ölçüde artış olduğu görülmektedir. Özellikle büyük şehirlerde, geçmiş yıllara oranla daha çok çocuk ve genç, sanat ve müzik eğitimi alma konusunda çaba harcamaktadırlar.

Müzik yoluyla eğitimde en çok başvurulan yol, bir çalgıyı çalma becerisini geliştirme yönündedir. Yaylı çalgılar ailesinin bir üyesi olan kemana ilginin son yıllarda artması da bu sebeptendir. Keman öğrenmeye artan talebe karşılık, bu çalgının öğrenilmesi ve öğretilmesi sürecinde kullanılabilecek, anadilimizde özellikle başlangıç seviyesinde yazılmış kitap, metot, dağarcık, v.b. kaynakların, çeşitlilik açısından kısıtlı olduğu da bir gerçektir.

Bu kitap, ortaya çıkan ihtiyacın giderilmesi konusunda önemli bir eksiği tamamlayacağı inancıyla hazırlanırken, hem çocuklara ve gençlere hem de onların keman eğitiminden sorumlu olan öğretmenlere, bireysel çabalarında akademik bir yaklaşımla destek olmak amaçlanmıştır. Ayrıca kitabın beraberinde sunulan ve kitaptaki keman konçertolarının sadece piyano eşliklerinin yer aldığı CD sayesinde eserler eşlikli olarak seslendirilebilecektir.

Kitabın birinci bölümünde keman partisyonları, ikinci bölümünde ise piyano partisyonları yer almaktadır.

Kitabın İçindeki Konçertolar;,

F. Kuchler - Op.11 Sol Majör Konçertino
F. Kuchler - Op.12 Re Majör Konçertino
F. Kuchler - Op.15 Re Majör Konçertino
O. Rieding - Op.34 Sol Majör Konçerto
O. Rieding - Op.35 Si Minör Konçerto
O. Rieding - Op.21 La Minör KonçertoSayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Müzik Eğitimi Yayınları

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız