Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kendi Everest'inize Tırmanın
Kendi Everest'inize Tırmanın

Kendi Everest'inize Tırmanın

Hayatın İçinde Kendinizi Arayın

Yayınevi : Alfa Yayıncılık
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051064338

Kendi Everest'inize Tırmanın Kitap Açıklaması

Zihin Haritası Hediyeli…


Everest Dağına Tırmanan İlk Türk Ve Müslüman Dağcı, Akut Başkanı Nasuh Mahruki’den Bir Kişisel Gelişim Başyapıtı!


 


Yaşamımız her gün yaptığımız binlerce seçimden oluşuyor. Her seçim bir kapı açar ya da kapatır. Şimdi elinize bu kitabı aldınız ve alayım mı, almayayım mı diye düşünüyorsunuz. Karar verme durumundasınız. Sıkıcı bir kitap olabilir; boşuna para ve zaman harcamış olursunuz. Ama belki de yaşamınızı zenginleştiren önemli bir kaynağa sahip olursunuz.


 


Bu kitabı okuyarak ruhunuza özen göstermiş olacağınızı biliyorum.


 


Hiç dağa tırmanmadım, dağa tırmanmakla hiç ilgilenmedim, şimdiden sonra ilgileneceğimi de sanmıyorum. Nasıl oluyor da dağa tırmanmayı büyük bir başarı olarak gören birinin yazdığı kitaptan bu kadar etkileniyorum? Üniversite öğrencilerinin, öğretmenlerin, yöneticilerin ve anababaların okumasını niçin istiyorum? Bu kitabı okumak benim için ruhsal bir yolculuk oldu. Yaşanmamış yaşamlar dünyasındayız. Ya sen hayatı yaşarsın ya da hayat seni yaşar. İnsanların çoğu bunun farkında değil. Yanı konu benim dağa tırmanmam değil, konu yaşamımın hakkını vererek yaşamam. Ve  bu dünyada  büyük  bir çoğunluğumuz yaşamadan  ölüyoruz. Kitap yaşarken yaptığımız seçimlerle ilgili. Yaşadığımız   yaşamı   seçiyoruz;   hepsi   bu. İnsan kendi yaşamını yaşamayı nasıl seçer? Olabileceğinin en iyisi olma yolunu nasıl seçer? İlk adım farkına varmaktır, ilk adımı atmak isteyenler için bu kitap önemli bir kaynak. Bu kitapta, olabileceğinin en iyisi olmak isteyenlere gerçekçi altmış dört öğüt var. Unutmamak gerekir ki bu, kırk iki yaşında ve bugüne dek çok az insanın başarabileceği birçok şeyi başarmış bir insan tarafından kaleme alınmış bir kitap. Umarım bu kitabı okurken benim kadar haz alırsınız.


Doğan Cüceloğlu’nın önsözünden.


(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
İçimizden birisi

Şımdiye kadar okuduğum kitaplar arasında ilk 10 a rahat girebilen Doğan Cüceloğlu hocamızında desteklediği adeta hayatın şifrelerini açıklayan bir kitap.alan okuyan pişman olmaz.okuduktan sonra bir tane daha aldım ve en sevdiğim arkadaşıma hediye ettim.

04.09.2020

sil baştan

Ufuk açan,insanı motive eden harika bir kitap henüz bitirmedim okuyorum fakat kesinlikle okunmalı el altında bulundurulması gereken bir kitap.

16.01.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.