Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kendini Tanıma Rehberi

Kendini Tanıma Rehberi

Kendini Tanıma Rehberi

Yazar: Erol Özmen
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750112638


Kendini tanıma, bir yanıyla basit, bir yanıyla da büyülü bir ifadedir. İlk bakışta insanın kendini tanımayacağı düşünülemez bile. Fakat üzerinde biraz düşünüldüğünde insan kendini bir anda büyülü bir çekim alanı içinde bulur.
Kendini tanıma, öncelikle insanın iç dünyasıyla, başka bir deyişle kendisiyle iletişime geçmesidir. İnsanın korkulardan arınmış bir şekilde kendisiyle iletişime geçmesi sanıldığından zor bir süreçtir. Bu süreç insanın yaşadığı duyguları, aklından geçen düşünceleri, canlı ve cansız her türlü varlığa gösterdiği tutum ve davranışlarını yargılamadan gözlemesini ve çözümlemesini gerektirmektedir.


İnsanın yaşamında mutlu ve başarılı olmasının önkoşulu kendini iyi tanımasıdır. İnsanın kendini iyi tanıması, iyi ve kötü yönlerini bilmesi, günlük yaşam içinde neyi yapıp yapamayacağını, yaşadıkları karşısında neler hissedeceğini, neler düşüneceğini ve neler yapacağını öngörebilmesi, içindeki istek ve gereksinimlerini görebilmesi ile yakından ilişkilidir.
Bu kitap kendini daha iyi tanımak isteyenlere kafalarındaki soru işaretlerine cevaplar bulmasına yardımcı olmayı ve kendini tanıma yolculuğunda mesafe almasını sağlamayı amaçlamaktadır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Sayfa Sayısı : 110

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız