Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kıbrıs'ta Çözüm Arayışları

Kıbrıs'ta Çözüm Arayışları

Kıbrıs'ta Çözüm Arayışları

Tarafların Hukuksal Tezlerine Genel Bakış 1964'den 2104'e Kadar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Derleyen: Ayşe Mine Olcay
Yayınevi :

Gündoğan Yayınları - Sosyoloji-Siyaset Dizisi

Standart Teslimat
08 - 12 Haziran
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755202617


Elinizdeki derleme kitabın, Kıbrıs sorunu konusunda bilimsel bir eksikliğin giderilmesi açısından ilgili literatüre ciddi düzeyde katkı sağladığını düşünmekteyiz. Kitap, öncelikle 1950lerden günümüze kadar Kıbrıs sorununun tarihsel gelişimini özetlemektedir. Ardından Kıbrıslı Türkler ile Kıbrıslı Rumların, sorunun çözümüne yönelik savundukları hukuksal tezleri incelenmektedir.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterlerinin, 1960lardan itibaren sorunun çözümüne yönelik olarak kaleme aldıkları raporları, önerileri, planları kapsamlı şekilde ortaya konulmaktadır. Annan Planının tüm unsurları irdelenmektedir. KKTC'deki siyasi partilerin, soruna ve çözüme yönelik görüşleri analiz edilmekte, adayın kuzeyindeki bölünmüşlük üzerinde durulmaktadır. Son olarak, 2004'ten günümüze kadar müzakerelerin geldiği süreç ele alınmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 330

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 330

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gündoğan Yayınları

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız