Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kırlangıç Çığlığı
Kırlangıç Çığlığı

Kırlangıç Çığlığı

8/10 - 39 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Ümit
Standart Teslimat
26 Haziran - 01 Temmuz
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750845857

Kırlangıç Çığlığı Kitap Açıklaması

Kırlangıç Çığlığı

Türk edebiyatında adı polisiye roman türü ile özdeşleşen Ahmet Ümit, 2019 yılında yayımlanan Kırlangıç Çığlığı adlı eseri ile okurlarını adalet kavramı üzerine düşünmeye davet ediyor. Zengin kurgusu ve sürükleyici temposu ile her sayfasında merak uyandıran Kırlangıç Çığlığı, toplumsal meselelere olan hassas yaklaşımı ile bir polisiye romandan daha fazlasını sunuyor. Sebebi ne olursa olsun katilliğin yüceltilemeyeceği gerçeğini vurgulayan roman, insanlığın bugününü sorgulamanızı ve sürekli değişen toplumsal gündemi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak.

Adalet Kişisel Çözümlerle Yerine Getirilebilir Mi?

Bireylerin adalet arayışı, her dönemde farklı trajedileri beraberinde getirmiştir. İster nefsi müdafaa olsun, isterse de var olmaması gerektiği düşünülen adi suç işlemiş kişiler… Eğer ortada bireyin yanı sıra toplum da varsa, adaletin birey kaynaklı çözümlerle “nihai olarak” sağlanamayacağı da kabul edilmelidir. Aksi takdirde toplumdaki vahşet eğiliminin artmasından başka bir sonuç elde edilemeyecektir. Kırlangıç Çığlığı romanında bu kabul edilmesi güç gerçekliğe ışık tutan Ahmet Ümit, sarsıcı hikayesiyle zihninizin yanı sıra vicdanınızı da harekete geçirecek.

Güncel Olaylara Polisiye Roman Penceresinden Bakmaya Hazır Mısınız?

Kırlangıç Çığlığı romanı, Türkiye’de gittikçe daha fazla gündeme gelen pedofili vakalarını konu ediniyor. Bunun yanı sıra ülkedeki mülteci olgusu ve organ mafyası tehdidi de önemli konu başlıkları arasında yer alıyor. Romanın ana olay örgüsünü, pedofili suçlularını öldüren bir seri katili arama çalışmaları oluşturuyor. Diğer Ahmet Ümit romanları gibi bu romanın da ana kahramanı olan Başkomiser Nevzat, yardımcıları Ali ve Zeynep ile birlikte cinayetleri çözmeye çalışıyor. Peki, bu kovalamaca nasıl son bulacak dersiniz?

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Elinizden düşürmeden bir solukta bitireceğiniz bir roman deneyimine hazır olun! Sade üslubu ve çizgisel zaman akışı ile Kırlangıç Çığlığı, okurken adeta hayatınızın bir parçası haline gelecek. Ahmet Ümit’in sürükleyici kaleminin en güzel örneklerinden biri olan bu roman, ülkede son yıllardaki gelişmeleri farklı bir bakış açısıyla değerlendirmenizi sağlayacak. Bu kitabı hala kitaplığınıza eklemediyseniz hemen şimdi sipariş verin. Avantajlı fiyatlardan ve sepete özel indirimlerden yararlanmak için geç kalmayın!

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 436

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 31
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Yine harika bir kitap

Gerek konusu gerek üslubu yine harikaydı. Ahmet Ümit’in kalemini çok beğeniyorum. Bu kitabında da olaylar ve anlatımı okuyucuyu içine çekiyor, elinizden bırakamıyorsunuz. Kesinlikle okumalısınız...

08.04.2021

Konu ve İşleyiş

Zaten yazım tarzıyla oldukça sade ve sürükleyici kitaplar yazan Ahmet Ümit'in Başkomiser Nevzat efsanelerinin son kitabıdır. Başkomiser Nevzat karakterini daha önce Beyoğlunun En Güzel Beyefendisi gibi bir çok kitapta canlandırmış Ahmet Ümit Kırlangıç Çığlığı ile muhteşem bir şekilde sonlandırmıştır.

08.04.2021

Konusu çok iyi

Ahmet Ümit'in okuduğum 2. kitabıydı bayıldım. Harika bir hikaye elinizden bırakamıyorsunuz. Neden bu kadar geç tanıştım Ahmet ümit ile diye çok üzüldüm. Diğer kitaplarınıda aldım  Ahmet Ümit okumaya devam.... 👍🏻

31.03.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.