Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kişiye Özel

Kişiye Özel

Kişiye Özel

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
22 - 25 Kasım
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 2789009941771


"Zamanın değerini bilerek, zamanı gerçek manada değerlendirebilmek ise, hiç şüphesiz ki yaşanan zaman diliminde değerli şeylerin, değerli eylemlerin yapılmasıyla mümkündür. İlahi mesajda beyan edilen ölüm ve ölüm sonrası hesabını dikkate alarak yaptığımız ve yapacağımız bütün Rabbani eylemler, yaşadığımız ve yaşayacağımız zamanları değerlendirecek, değerli kılacak eylemlerdir. Nitekim hesabını verebileceğimiz anlar, hesap bilinciyle yaşadığımız böylesi anlardır.

Dolayısıyle hergün kendi nefislerimize yönelttiği miz "Bugün Allah için ne yaptın?" sorusunu aşarak, "Koskoca yirmidört saattir, Allah için yapman gerekirken, neleri yapmadın?" sorusunu sormamız gerekir. Çünkü muhteşem hesap gününde Allah için yaptıklarımızdan değil, yapmamız gerekirken yapmadıklarımız dan da hesaba çekileceğiz.

An be an soluduğumuz, yaşadığımız fakat kıymetini bilemediğimiz zamanlardan hesaba çekileceğiz. İlahi mesaj, bütün bunları idrak edebilmemiz, yaşadığımız zamanın kıymetini bilebilmemiz için bizlere ölüm gerçeğini hatırlatmaktadır. Ayrıca önemle dikkate almamız gereken bir diğer husus ise bizlere öleceğimizi bildiren İlahi mesaj, ne zaman öleceğimizi bildirmemiştir. İnsan ömrü belli bir süre ile standart hale getirilmemiştir. Bütün bunların önemli bir hikmeti, ölüm gerçeğinin her an gelebileceğini bilmemiz ve buna hazırlıklı olmamız içindir."

"Namaza durmak, Allah (c.c.)'dan namazda yardım dilemek, Allah'a müracaatın, Allah'a yakınlaşmanın en mükemmel yoludur. Sosyal yaşantılarında Allah'tan uzaklaşarak Allah'tan yardım dileyenlerin durumu ile, her namazda Allah'ın huzuruna çıkıp, Allah (c.c.)'a bizatihi müracaat ederek yardım isteyenlerin durumu hiç şüphesiz ki aynı değildir."

"Herhangi bir işverenin yanında çalışan işçi, işvereni kendisine "Namaz kıl" dediği zaman namaz kılıyor, "Namazı terkedip, şu işleri yap" dediği zaman, namazı terkedebiliyorsa, bu kişinin namazı Allah için değildir.
Çünkü Allah için kılınması gereken ve sadece Allah için kılınan namazlarda bir başkasına böyle bir bağımlılık olmadığı gibi, süreklilik de vardır.
"Rabbim, beni namazı(nda) sürekli olan kıl, soyumdan olanları da. Rabbimiz, duamı kabul buyur."14 İbrahim 40"Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Dergisi Yayınları

Sayfa Sayısı : 144

İlk Baskı Yılı : 1992

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız