Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kitaplarla ve Filmlerle Aile Eğitimi

Kitaplarla ve Filmlerle Aile Eğitimi

Kitaplarla ve Filmlerle Aile Eğitimi

Yazar: Fatih Pulat
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054160785

21.yüzyılın terapi odakları, davranış ve bilişten ziyade duygulara yönelmiştir. Bunu destekleyecek yerli araştırmalarda da suça sürüklenen ve problemli çocukların büyük bölümünün duygusal temelli rahatsızlıklardan mustarip olduğu ve duygularını ifade edemediği görülmüştür. Ailede duygusal bağ kuramayan ya da duygusal paylaşımlar yapamayan çocukların ailelerine yönelik Kitaplarla ve Filmlerle Aile Eğitimi isimli bir çalışma oluşturulmuştur. Okuldaki aile eğitimlerinde ağırlıklı olarak bilişsel seviyede bilgiler aktarılmakta. Bu bilgiler veliler için zaman zaman soyut bir bilgi olarak kalmaktadır. Bu eserde bir kitaptan diyalogla bir filmden kesitlerle örneklendirilerek anlattığımız bir temanın (özgüven, iletişim, empati vb.) günlük hayatta neyi ifade ettiği öğrencide duygusal olarak ne hissettirdiği anne-babalara aktarılmak istenmiştir.

Yeni baskıda tüm bölümler tekrar gözden geçirilmiş olup çeşitli ekleme ve düzenlemeler yapılmıştır. Ayrıca 15. Bölüm olarak "İhmal ve İstismar" teması kitaba eklenmiştir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 144

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 2. Basım

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
oldukça faydalı

Tüm veli ve eğitimcilere tavsiye edilir

11.12.2016

Farklı bir bakış açısı

Özellikle duygularla çalışanlar ya da duyguları önemseyenler için filmlerin ve kitapların günlük hayat içinde farklı bakış açılarıyla ele alınmış bir eser. Farkında olmadığımız bazı şeyler güzel bir şekilde ifade edilmiş. Tavsiye ederim.

29.11.2016

Herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap.

Hepimiz kitap okuyup, film izliyoruzdur; fakat bunları eğitimle birleştirmek oldukça beceri isteyen bir iş. Yazar bu iki kategoriyi çok güzel harmanlamış.

24.11.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız