Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında
Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında

9/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aslı Biçen
Yayınevi : Sel Yayıncılık - Dünya Edebiyatı - Roman Dizisi
Standart Teslimat
23 Haziran - 28 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755706603

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında Kitap Açıklaması

John Steinbeck, gençliğinden beri bir gezi tutkunuydu. Daha 20 yaşlarındayken Pasifik Okyanusu'na açılma hayalleri kuruyordu. Henüz yazarlık serüveninin başındayken dahi ülkesini ve insanlarını gezip görerek tanımayı şiar edinmişti. Ona Nobel Ödülü'nü kazandıran da ülkenin 'ruhunu' bu denli anlayabilmiş olmasıydı. Ne var ki 1960 yılına gelindiğinde bir yazar olarak rüştünü ispat etmiş Steinbeck, önceden tanıdığı ve romanlarında resmettiği Amerika ve Amerikan halkını değil, açıktan açığa tüketim toplumuna dönüşmüş ve bencilliği içine işlemiş bir Amerika bulur etrafında. Hastalığının da iyiden iyiye kendini hissettirdiği bir dönemde Steinbeck'i, karavanı Rochinante ve elbette köpeği Charley'le yollara düşüren, ülkesini 'tanıyamama' halidir. Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında'da, hava kirliliğinden rengi değişmiş gökyüzünün hemen altındaki apartmanların, trafiğe boğulmuş caddelerin, acı fren seslerinin arasında 'toprağa köklerini salma' kaygısı içinde sürüklenen Steinbeck, Amerika'yı yeniden 'keşfediyor'.


 


Her kitabı klasikleşmiş Steinbeck'in, gezi edebiyatının en güzel örneklerinden olan bu önemli eseri Türkçede ilk kez okur karşısında... 


 (Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2014

Baskı Sayısı : 3. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Okuması Keyifli Bir Kitap

Steinbeck'in diğer kitaplarınıda çok seven ve okuyan biri olarak çok beğendim. Okumanızı tavsiye ederim.

18.03.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.