Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Krallar ve Başkanlarla 50 Yıl 2.Cilt
Krallar ve Başkanlarla 50 Yıl 2.Cilt

Krallar ve Başkanlarla 50 Yıl 2.Cilt

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758211098

Krallar ve Başkanlarla 50 Yıl 2.Cilt Kitap Açıklaması


Türkiye'nin ilk savaş muhabirlerinden gazeteci Lütfü Akdoğan, anılarını "Krallar ve Başkanlarla 50 Yıl" adı altında kaleme aldı. Yarım asırlık meslek yaşamını geride bırakan Akdoğan, bu süre içerisinde, özellikle Orta Doğu konusunda Bâbıâli'nin en deneyimli gazetecisi ünvanını kazandı. Orta Doğu'daki ülkelerin kralları, başkanları ve emirleri ile yakın dostluk ilişkisi kuran Akdoğan, 1965 yılında Milletvekili seçilip, TBMM'ne girdi. Akdoğan'ın üç ciltten oluşan anılarının bu birinci kitabı, 1950-1970 yıllarını kapsıyor. Lütfü Akdoğan, anılarının bu bölümünde, Bâbıâli'nin 50'li yılları ile Orta Doğu'nun bitmeyen savaşlarını anlatıyor.

Değerli arkadaşım ve dostum Lütfü Akdoğan, yıllarca çalışarak, yaşadığı devrin intibalarını üç kitapta topladı. Gelecek nesillere fevkalâde çalkantılı bir devirden, bazı çok önemli bilgiler ve tespitler aktarıyor. Sayın Lütfü Akdoğan, siyasetçi olarak, yazar olarak,gazeteci olarak; bu devir, bu coğrafya ve bu devirdeki aktörler hakkında geniş ve çoğu birinci elden bilgiye sahiptir. Pek çok kimseyi tanır. Önemli hadiselere şahit olmuştur. Türkiye siyasetinde, önemli günlerde Meclis'te bulunmuştur. Yazdıkları ilgi çekicidir. Kendisine, benim de içinde yaşadığım bir devri, vukufla anlattığı için teşekkür ederim.
Süleyman DemirelBaskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gazeteciler Cemiyeti

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.