Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Krupp'un Bitmeyen Balkan Savaşı

Krupp'un Bitmeyen Balkan Savaşı

Krupp'un Bitmeyen Balkan Savaşı

Sürgün Ve Soykırım

Yayınevi :

Favori Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054794621


Birinci Dünya Savaşı sadece 'uzak' Avrupa'da değil, Balkanlar, Türkiye ve Ortadoğu tarihinde, başta ermeniler olmak üzere, her birimizin ailesinde kalıcı izler bırakan savaştır ve ondan sonra gelen acıların, sürgün, soykırım ve savaşların da 'anasıdır.' Balkan Savaşı bu büyük savaşın üvertürünü oluşturur. Bu savaşı Aram Andonyan ve Troçki'nin büyük yapıtlarının da yardımıyla bu kitapta anlatmaya çalıştık.
Bu kitap Balkan halkları ve Osmanlı'nın Birinci Dünya Savaşı'na nasıl sürüklendiklerini, alman silah tekelleri ile alman-türk militaristlerinin, ulusalcılığın bu "sürüklenişteki" belirleyici rolünü yüzlerce belge ile gösterme yönünde bir çaba. Bunun için Alman Dışişleri Politik Arşivi'ndeki İstanbul, Atina, Sofya, Belgrad, Çetinye, Viyana, Paris, Petersburg, Londra ve Girit'teki diplomatlardan gelmiş ve önemli bölümü Türkçe'de henüz yayımlanmamış 1500'ün üzerinde belge değerlendirilmiştir.
Birinci Dünya Savaşı'nın patlatılmasında en belirleyici rolü oynayan alman militarizminin ve onun "kadim türk dostlarının" kanlı izleri günümüze dek geliyor. Bunu ve dünyamızın "Balkanlaştırılması" sürecini son yıllarda Almanya'da büyük yankı uyandıran barış kitaplarının da ışığında bu kitapta göstermeye çalıştık.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 672

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Favori Yayınları

Sayfa Sayısı : 672

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız