Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Küçük Mektebliye - Yeni Millî Kırâ'at Kitabı Üzerine Bir İnceleme

Küçük Mektebliye - Yeni Millî Kırâ'at Kitabı Üzerine Bir İnceleme

Küçük Mektebliye - Yeni Millî Kırâ'at Kitabı Üzerine Bir İnceleme

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Gece Kitaplığı

Standart Teslimat
22 - 24 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051801803


Okuma, bireyin zihinsel gelişimine en büyük katkıyı sağlayan öğrenme alanıdır. Dil eğitiminin can damarı olan bu öğrenme alanı, 1924-2005/2015 yılları arasında uygulanan Türkçe öğretim programlarında en fazla ağırlığı oluşturmuştur. Bu programların tamamında özel bir önem verilen okuma becerisini kazandırmada farklı araçların kullanımı özendirilmiştir.

Okuma becerisi kazandırmanın temel araçlarından biri olan ders kitapları, Türkçe öğretiminin tarihsel süreci incelendiğinde yaygın kullanımıyla dikkat çekmektedir. Türkçe ders kitapları, Türkiye'de 1928 Harf İnkılabı'na kadar eski harfli (Osmanlı Türkçesi) metinleri içermektedir. Türkçenin eğitimi ve öğretiminde önemli gelişmelerin yaşandığı Cumhuriyet Döneminde yazılan ve ders kitabı olarak kullanılan kıraat kitapları, bu süreçte önemli bir rol üstlenmiştir. Dönemin Maarif Vekâleti öncülüğünde seçkin yazarlar tarafından yazılan bu kitaplar aracılığıyla hedef kitlenin dil becerileri geliştirilmeye, söz varlığı zenginleştirilmeye ve değer yargıları sağlamlaştırılmaya çalışılmıştır. Sözü edilen kitaplardan biri olan Küçük Mektebliye: Yeni Millî Kırâ'at, 1925 yılında Köprülüzâde Mehmet Fuat tarafından "ilk mekteblerin birinci sınıflarında tedrîs edilmek üzere" yazılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 102

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gece Kitaplığı

Sayfa Sayısı : 102

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız