Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kur'an İlmiyle Gerçeğe Doğru Gidiş ve Darwin

Kur'an İlmiyle Gerçeğe Doğru Gidiş ve Darwin

Kur'an İlmiyle Gerçeğe Doğru Gidiş ve Darwin

Yayınevi :

Kurgu Kültür

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786052195406

Son zamanlarda yaygınlaşan ve gittikçe taraftar bulan ve bir ilim olarak kabul edilen Darwin’in Türlerin Kökeni kitabındaki teorisi aklıma geldi. Bu teoriye göre, tüm canlılar bir veya iki atadan zaman içerisinde oluşarak bugünkü varlıklarını meydana getirmişlerdi.

Anlaşılan Papa da bu kanıya kapılmış ve bir ilim olarak görüp bunu söylemekte sakınca görmemişti. Onun için, madem bir ilim olarak ortaya sürülüyor bilmem gerekiyor dedim. Öyle ya, kitaplarımla en büyük ilmin Allah’ın ilmi olduğunu Kur’an’la anlatılanla anlatmaya çalışıyorum. Bu yüzden okumadığım ve hakkında hiçbir bilgimin bulunmadığı bir teorinin ne kadar Allah’ın ilmiyle örtüştüğünü araştırmadan bir kanaat ileri sürmemin doğru olmadığına kanaat getirdim. İleri sürülen teori, belki de Kur’an’dan alıntılar olabileceğini düşündüm. Bunun için, bildiğim ve inandığım şeyleri bir kenara bırakarak, ilim diye ileri sürülen savlar ne getiriyor diye kaynak arayışına girdim. Bundan önce, üzerinde uzun zaman çalışmalarım sonunda, Kur’an ilminden az da olsa bir kısmını, bugüne kadar beş kitapla insanların bilgisine sunmuştum. Bu kez ilim diye öne sürülen Darwin teorisinin Kur’an ilmiyle örtüşüp örtüşmediğini inceleyerek, örtüşmesi halinde bilgi eksikliğimi tamamlamayı düşündüm.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 176

Ebat : 13 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız