Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Küreselleşmenin Sıradışı Öyküsü

Küreselleşmenin Sıradışı Öyküsü

Küreselleşmenin Sıradışı Öyküsü

Tacirler, Vaizler, Maceraperestler ve Savaşçılar Globalizmi Nasıl Şekillendirdiler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Nayan Chanda
Yayınevi :

Odtü - Siyaset-Ekonomi Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789944344876


Bu kitap, panoramik bir perspektifle modern küreselleşmenin öyküsünü zarif bir şekilde anlatıyor. Anlamlı ve eğlenceli anekdotlarla süslenen bu değerli çalışma, bugün bulunduğumuz yere nasıl geldiğimizi öğrenmek isteyen herkes tarafından okunmalıdır. " Joseph E. STIGLITZ Nobel Ekonomi Ödülü sahibi "
Büyük bir ustalıkla yazılmış muhteşem bir kitap. Nayan Chanda, çağımızın en çok kullanılan kelimesi olan küreselleşmeyi almış ve binlerce yıl boyunca insanlığa şekil veren bir olayın zengin, dolu, karmaşık koşullarında yeniden tanımlamış. Olağanüstü genişlikteki bilgisini açıklıkla, zekâsıyla ve canlı anlatımıyla aktararak, bilim, politika, ticaret ve din tarihinden ilgi çekici bir öykü yaratıyor. " Strobe TALBOTT Brookings Enstitüsü Başkanı "
Hepimizin karşı karşıya olduğu çağdaş politik ikilemi açıkça anlatan, uzun tarihsel ve çok geniş bir coğrafi perspektif içinde küreselleşmeye yeni bir bakış. " Immanuel WALLERSTEIN Yale Üniversitesi, Öğretim Üyesi "
Bu kitap muazzam bir dönüm noktası. İnsanlığın, 'Bu dünyada nasıl birlikte yaşaya- biliriz?' sorusunu yanıtlayabilecek ilkeleri ve uygulamaları bulmaya çalışmaktan başka yapabileceği hiçbir şeyi kalmadığının hikâyesini anlatıyor. " Bo EKMAN Tallberg Vakfı Kurucusu ve Başkanı'Sayfa Sayısı: 19

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Odtü

Sayfa Sayısı : 19

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız