Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kurşun Asker

Kurşun Asker

Kurşun Asker

Minik Çantalı Masallar

Yayınevi :

Nakkaş Kitap

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055401672


Bütün gün çalışan oyuncakçı, sonunda sipariş aldığı yirmi beş tane kurşun askeri bitirmişti. Hepsinin üniformasını maviye boyamış, omuzlarına da birer tüfek yapmıştı. Ama yirmi beşinci askeri malzemesi bittiği için tek bacaklı yapmıştı. Akşam olunca, oğluna doğumgünü hediyesi olacak bu kurşun askeri sipariş eden adam gelmiş ve kutuya yerleştirilmiş kurşun askerleri almıştı. Küçük çocuk babasının verdiği hediye paketini sevinçle açmıştı.

Kurşun askerlerini sıraya dizmiş, tek bacaklı olan kurşun askeri de sıranın en başına koymuştu. Onu da diğerleri kadar sevmişti. Çok sevdiği oyuncak kalesini de askerlerin yanına koymuştu. Oyuncak kalesi oldukça büyüktü. Büyük kapısı ve pencereleriyle gerçek bir kaleye benziyordu.

Küçük çocuk yeni oyuncaklarıyla biraz oynadıktan sonra askerlerin canı sıkılmasın diye, oyuncak balerini de kalenin önüne koymuş ve uyumaya gitmişti. Balerin kız, tek bacaklı Kurşun Asker'in karşısında duruyormuş. Kurşun Asker, tek ayağının üzerinde duran güzel balerini de kendisi gibi tek bacaklı sanıp, görür görmez ona aşık olmuştu. Kurşun Asker dışında bütün askerler uykuya dalmıştı. Kurşun asker ise güzel balerini seyredebilmek için sabaha kadar hiç uyumamıştı...
(Kitabın İçinden)Sayfa Sayısı: 12

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nakkaş Kitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.