Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kürt Tarihi Kimliği ve Siyaseti
Kürt Tarihi Kimliği ve Siyaseti

Kürt Tarihi Kimliği ve Siyaseti

Kuramsal Bir Yaklaşım

Yazar: Abbas Vali
Yayınevi : Avesta Yayınları - Kürt Araştırmaları Dizisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055279479

Kürt Tarihi Kimliği ve Siyaseti Kitap Açıklaması


Abbas Vali'den güncel bir derleme: Kürt Tarihi Kimliği ve Siyaseti


Abbas Vali'nin güncel makale ve söyleşilerinden oluşan bir seçki, "Kürt Tarihi Kimliği ve Siyaseti" adıyla Avesta yayınları arasında çıktı.


"Bu koleksiyon 1995'ten günümüze kadar olan yirmi yıl içinde yazdığım denemeler ve yaptığım mülakat ve konuşmalardan oluşmaktadır. Bunlar bu dönem içinde yazılmış bir dizi yazı ve sunulmuş bir dizi tebliğden seçilmişlerdir. Bununla birlikte bu koleksiyonun özgül bir amacı vardır; her ne kadar konu, yapı ve argüman bakımından çeşitlilik arz etse de bu koleksiyonun yine de ortak kuramsal ve siyasal bir amacı vardır: Modern Ortadoğu'da Kürt sorunun tarihsel ve söylemsel oluşumunu ve onun sosyal, siyasal ve kültürel birlik ve farklılığını işaret ediyor. Dolayısıyla bu koleksiyonun ana konusu Kürt sorunudur. Koleksiyonun içsel bütünlüğünü ve söylemsel tutarlılığını bu konu sağlamaktadır. Bir başka deyişle bu sorun, bu kitabın yapısal unsurunu oluşturur, içindeki materyalin seçilmesini ve sunuluş sırasını belirler."Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Avesta Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.