Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref

Kuşçubaşı Eşref

Gelmiş Geçmiş En Büyük Casusun Hikayesi

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Timaş Yayınları - Edebiyat Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786050825282

Eşref Sencer Kuşçubaşı ya da namı diğer Kuşçubaşı Eşref…

 

Sıkı bir savaşçı, iyi bir istihbaratçı, dünya tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü casuslarından...

Ve tarihimizde hep merak edilen bir kurum: Teşkilat-ı Mahsusa…

Osmanlı’nın son dönemleri… Bir yanda Balkanlarda patlak veren isyanlar, diğer yanda iç karışıklıklarla baş etmeye çalışan bir devlet. Bir yanda varoluş mücadelesi veren Osmanlı İmparatorluğu, diğer yanda büyük bir hızla dünya savaşına doğru sürüklenen ülkeler. Böyle bir ortamda, gözünü budaktan esirgemeyen bir savaşçı çıkar ve tarihin seyrini değiştirir.

İçindeki vatan aşkıyla, 20.000 kişilik orduya sadece 40 adamıyla hiç çekinmeden kafa tutan ve saatlerce savaşan bir asker. İngilizlerin Ortadoğu’daki oyunlarını bozmak için akıl almaz istihbarat faaliyetleri yürüten bir casus. Arap çöllerinde çok hızlı yer değiştirmesiyle bilinen meşhur “uçan şeyh”…

 

Tarihimizin önemli figürlerini genç nesillere anlatan romanlarıyla okurun büyük beğenisini toplayan İsmail Bilgin’in kaleminden, hayatı mücadelelerle geçmiş bir istihbaratçının benzersiz hayat hikâyesi…

 

“Durmadan çalıştım… Hiçbir zaman filozof ya da siyasetçi olmadım ve bu işten iyi dostlar, yara izleri, kalça kırığı, birkaç madalya ve memleketim için çok iyi dövüştüğümü bilmenin verdiği tatmin dışında hiçbir şey elde etmedim.”

 

 (Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Ebat : 13,5 x 21

Sayfa Sayısı : 560

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 1

İsmail Bilgin klasiği

Anlatım tarzı oldukça detaylı. Bazen sıkıcı olabiliyor ancak yine de olayların içine atmayı başarıp çeşitli duyguları bir arada yaşatmayı başaran bir kitap. Bu kitabı okurken sevinecek, üzülecek, şaşıracak, heyecanlanacak ve sinirleneceksiniz. Kitabın bazı bölümleri üst düzey heyecan yaşatıyor.

23.06.2018