Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kutsal Çizgi

Kutsal Çizgi

Kutsal Çizgi

Semavi Dinler ve Beşeri Sistemler Karşısında İslam

Yayınevi :

Öteki Adam

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056326219


Bu eserde üç ilahi dinin aralarındaki temel farklılıklara değinilmiştir. İslamın bu dinlere bakışı ile akla ve mantığa ters düşmeyen yönleri ayetlerle, bilimsel gerçeklerle, tarihsel verilerle izah edilmiştir.

Ayrıca bir dönem insanlık tarihine damgasını vuran günümüzde de taraftarı bulunan karanlık geçmişin sistemleri kominizm ve faşizm ile günümüz dünyasının sömürücü düzeni kapitalizmin insanlığa vaad ettiği yaşam tarzı karşısında İslam'ın insanlığa layık gördüğü sosyal ve ekonomik yaşam ile toplumun top yekün mutluluğunu esas alan hayat görüşünün ne olduğu da anlatılmıştır.

Eserde İslam dünyasına öz eleştiri yapılmış ve İslam ülkelerinin siyasi-ekonomik işbirliği ile sosyal faaliyetler alanında neler yapması gerektiği üzerinde durulmuştur.

Evanjeliklerin amacı nedir? Yahudilerle niçin ittifak yapıyorlar?
Ortadoğu için kitabı mukaddes'te ayet var mıdır?
Batı'da olduğu gibi Osmanlı'da modern üretim süreci neden gerçekleşmedi?
Kapitalizm nedir? Bu kavramı nasıl anlamalıyız?
Müslüman toplumlarda girişimci ruh neden gelişmiyor?
Protestanların amacı ve farklılıkları nelerdir?
Büyük şizma nedir?
Barnabas incilinin özelliği nedir?

Tüm bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu kitabı okuduktan sonra günümüz dünyasını değişen ufkunuzla daha iyi analiz edecek bilinen birçok konu ve kavramlara ilişkin zengin içerikli farklı düşüncelerle tanışacaksınız.Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Öteki Adam

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız