Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Liberteryenizm

Liberteryenizm

Liberteryenizm

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Atilla Yayla
Yayınevi :

Liberte

Standart Teslimat
05 - 09 Haziran
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756201886

Kötü şeyler olur. Kötü şeyler olduğunda bütün dünyada hemen herkes hükûmette doğru insanlar yer aldığı takdirde sorunu çö- zebileceklerini varsayar. Fakat böyle bir varsayımın hiçbir makul nedeni yok. Hükûmet en fazla bir araçtır. Bazı amaçlar için etkili bir araç olabilir fakat her amaç için iyi bir araç olduğunu düşün- menin hiçbir gerekçesi yok. Hükûmet bir çekiç ise her sosyal, ekonomik veya ahlâkî sorun bir çivi değildir. Ayrıca çocuklarımıza destek olması amacıyla verdiğimiz güç ve yetkilerin onların aley- hine kullanılma ihtimaline karşı temkinli olmamız gerekir.

Bazen en iyi çözüm özgürlüktür. İnsanlara seçme özgürlüğü ta- nımak, genellikle kaos için bir reçete olarak görülür. Zira çoğu- muz, toplumu bilgisayarda bir işlemcinin her şeyi kontrol etmesi gerektiği yoksa her şeyin alt üst olacağı şeklinde görme yanılgı- sına kapılırız. Toplum böyle değildir; daha çok bir ekosistem gibi- dir. İyi, başarılı, müreffeh bir düzen her şeyden sorumlu tutulacak birine ihtiyaç duymadan ortaya çıkar. Aynı zamanda, İskoç ikti- satçı Adam Smith’in bize öğrettiği gibi insanlar bizim memnuni- yetimiz için satranç tahtası üzerinde dolaştırılan piyonlar değildir.

Liberteryenizm 105 soruda özgürlüğün neden sorunlarımızın çözümü için en iyi yol olduğunu özlü bir şekilde açıklamaktadır.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız