Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Libya'da Kanlı Bahar

Libya'da Kanlı Bahar

Libya'da Kanlı Bahar

Sizi Özgürleştirmek İçin Öldürdük!

Yayınevi :

Tekin Yayınevi - Yayınevi Genel Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944610896


Emperyalist projelerin ürünü olan "Arap Baharı" yakıştırmasının ilk etüt merkeziydi Libya. Libya'da gerçekte ne oldu?

"Arap Baharı" dediler, cadde ve sokaklarında oluk oluk kan aktı ve hâlâ akıyor. "Özgürlük" dediler, milyonlar evsiz kaldı, on binler cezaevinde... Gözaltında kaybolan binlerce insan var.

"Demokrasi" dediler, bütün ülke işbirlikçi kukla yöneticilerin, sokaklarda kol gezen silahlı milislerin insafına bırakılmış durumda.

Petrolü yağmalanmış, ekonomisi çökertilmiş, can güvenliği sıfırlanmış bir ülkedir Libya. İşgalden önceki Libya ile işgal sonrasındaki Libya'yı karşılaştırdığımızda ortaya vahim bir tablo çıkıyor.

Bahar bunun neresinde? Ya da kimin baharı? Libya şu an "Kanlı Baharını" yaşıyor.

Sevgili Türkiyeli kardeşlerim, benim ülkemde bahar olmadı. Bize öyle bir bahar reva görüldü ki, sokaklarımızı kan gölüne çeviren, çocuklarımızın gülüşlerini çalan, Libya'mızı Libya halkından "özgürleştiren" baharcılara ve bütün İslam alemine "teşekkür" borçluyuz, özellikle teşekkür edecek çocuk bırakmadıkları için!..
Yasmin El Şeybani, Libyalı Gazeteci-Yazar

"Libya'ya NATO'cu kolonyalist/emperyalist saldırının asıl amacının, "bilinen" ve afişe edilen gerekçelerle uzaktan-yakından bir ilgisi yoktu. Doğrudan ekonomik, ticari, jeopolitik çıkarların bir gereği olarak Libya'ya saldırdılar, güzelim ülkeyi çökerttiler, toplumun dokusunu parçaladılar... Hamide Yiğit, elinizdeki Kitapta "Arap Baharı" denilenin, nasıl "kanlı bahara" dönüştüğünü tam bir yetkinlikle ortaya koyuyor... Tabii, dünya ve Türkiye solunun Libya konusunda nasıl sınıfta kaldığını, Orta Doğu'ya yönelik emperyalist stratejiyle neyin amaçlandığını ve emperyalizmin oyuncağı durumuna getirilmiş bölge devletlerinin içine sürüklendiği kepazeliği de...
-Fikret Başkaya, Özgür Üniversite, Ankara-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tekin Yayınevi

Sayfa Sayısı : 320

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız