Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Lizbon'a Gece Treni
Lizbon'a Gece Treni

Lizbon'a Gece Treni

7/10 - 12 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: İlknur Özdemir
Yayınevi : Kırmızı Kedi
Standart Teslimat
21 Ocak - 26 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055340438

Lizbon'a Gece Treni Kitap Açıklaması


Antik diller öğretmeni Raimund Gregorius lisede ders sırasında ansızın sınıftan çıkar, duyduğu Portekizce bir kelimenin büyüsüne kapılarak yaşadığı şehri, düzenli hayatını terk edip hakkında hiçbir şey bilmediği gizemli bir Portekizli'nin, doktor ve yazar Amadeu Prado'nun izini sürmek üzere Lizbon'a doğru trenle yola çıkar. Tesadüfen eline geçen ve Prado'nun, hayat, aşk, yalnızlık, arkadaşlık, ölümlülük ve ölümle ilgili notlarının bulunduğu kitabın etkisinden çıkamayan Gregorius, dilini bilmediği, ilk kez gittiği bu yabancı ülkede ve bu olağanüstü yolculuğu sırasında Prado'nun hayatının değişik evrelerinde yer almış insanlarla bir araya gelip onun farklı söylencelerle dokunmuş hikâyesinin derinlerine iner. Bir yandan da kendi içsel yolculuğunu sürdüren Gregorius, Diktatör Salazar'a karşı savaşmış Amadeu Prado'nun kişiliğinde kendine ve insana ilişkin pek çok sorunun yanıtını ararken, bir başkası olmanın dayanılmaz çekiciliğine de karşı koyamayacaktır. Lizbon'a Gece Treni, sadece Avrupa'dan değil, kendi zihnimizden ve ruhumuzdan da geçen ve dönüşü belli olmayan bir yolculuğun çok sesli, unutulmaz romanı.

"Ben de çok sevdim Lizbon'a Gece Treni'ni. Her öğleden sonra gün batımına kadar okudum. İlknur Özdemir çevirmiş. Her çevirisini ille de çok usta bir çevirmen."
-Selim İleri-

"Lizbon'a Gece Treni barındırdığı tema zenginliğiyle şaşırtıcı bir roman. Dille, tarihle, duygularla; kısaca dünyaya atılmış bireyin içinde bulunduğu durumla sorgulayıcı bir hesaplaşma."
-A.Ömer Türkeş-
(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 3
Güzel bir roman

Zaman zaman durağanlaşsa da psikolojik açıdan yaptığı insan tahlilleriyle roman okuyucuyu kendisine çekiyor. Ben beğendim.

13.12.2020

Vasat altı. Uzak durun!

Hayatımda bu kadar sıkıcı, boğan ve sayfalar boyunca birşey anlattığını düşünen ancak hiçbir şey anlatmayan çok az kitap okudum. Bu kitap ilk sıraya yerleşti. Uzak durun.

07.11.2014

Okumak için acele edin

Bern'de lise öğretmeni eski diller uzmanının Portekiz'e gidiş amacı ve Portekiz'li devrimci bir doktorun yaşamı ve felsefesi, psikolojisi ilginizi çekecektir.

19.07.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.