Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankası
MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankası

MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankası

Yazar: Kolektif
Yayınevi : DDY
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059836104

MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankası Kitap Açıklaması

MBSTS Kitapları, DDY Yayınları komisyonu tarafından hazırlanmıştır. Bu tür kitapların komisyon tarafından hazırlanmasının çok büyük avantajları vardır. Çünkü her bölümü yazan arkadaş diğer bölümleri yazan arkadaşlarla çaprazlama, kontrolleri gerçekleştirip kitapları baskıya o şekilde hazırlarlar. Böylece hem hatalar minimize ediliyor, hem de farklı gözlerle hazırlanan bölümler tekrar kontrol edilmiş oluyor. Komisyondaki görev alan arkadaşların hepsi, İmam Hatip Liselerinde görev yapan, alanında uzun yıllar çalışmış, uzman Meslek Dersleri Öğretmenlerinden oluşmaktadır.


Peki neden ilahiyat mezunu DKAB öğretmenleri değil de, İHL Meslek Dersleri Öğretmenleriyle çalıştık? Çünkü İHL Meslek Dersleri Öğretmenleri bahse konu olan bütün dersleri hem Önlisans derslerinde hem de İHL’deki derslerinde her yıl işlemektedirler. Dolayısıyla bu derslerle ilgili hem sınavlar yapıyorlar, hem konuları öğrencilere anlatıyorlar. Böylece sürekli kullandıkları bilgileri bu kitapta siz değerli diyanet personeline aktarıyorlar. MBSTS konu anlatımlı soru bankası ve MBSTS soru bankası kitaplarımız  ÖSYM sınav sistemine ve soru stillerine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.


MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankasında, ÖSYM’nin belirlediği bütün kaynaklar tek tek taranmış, önemli bilgiler, tanımlar, ayetler, örnek olaylar vs. veriler konu anlatım kısmına başlık başlık alınmıştır. Dolayısıyla sınava girecek aday sadece MBSTS konu anlatım kitabımızdan çalışarak MBSTS Sınavına konu konu, başlık başlık hazırlanmış olacaktır.


MBSTS Konu Anlatım kitabında, konular tek tek ele alınmış, maddeler haline dönüştürülebilecek olanlar maddeleştirilmiş, başlıklar çok belirgin bir şekilde işlenmiş, çok önemli bilgiler kutucuk içine alınmış, bilgi kutucukları, dikkat, püf noktası, önemli şeklinde belirginleştirilmiş, tanımlar mutlaka koyu ve italik yapılmış ve hatta çerçeve içine alınmış ve en önemlisi çok çok önemli konular diyagram şamaları, kavram haritaları şeklinde işlenmiştir.


Bu açıdan bakıldığında konu ile ilgili özellikle ve öncelikle bilinmesi gereken bilgiler ve veriler kesinlikle sayfaya bakıldığında ilk göze çarpacak şekilde hazırlanmıştır. MBSTS Konu Anlatımı Soru Bankası kitabımız 760 sayfadır. Bu kitabın yaklaşık 500 sayfası konu anlatımıdır. Kalan 250 sayfanın içeriği ise sorulardan oluşmaktadır. Her derse ait konu anlatım bölümünün sonuna, o konularla ilgili testler konulmuştur. Her test 20 sorudan oluşmaktadır. Her testin cevabı testin sonunda verilmiştir. Bu bölümdeki soru sayısı 1000’dir.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 17 x 24

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.