Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Macar Turan Cemiyeti ve Turan Dergisi-İnceleme Bibliyografya

Macar Turan Cemiyeti ve Turan Dergisi-İnceleme Bibliyografya

Macar Turan Cemiyeti ve Turan Dergisi-İnceleme Bibliyografya

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
31 Mayıs - 03 Haziran
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052292747

“Turan” milletlerinin incelenmesi ve bu topluluklarla ekonomik ve kültürel ilişkilerin inşa edilmesi, nihayetinde politik birlikteliğin kurulması Turán dergisinin temel yayın ilkesi olarak belirlenmişti, bunları sağlayacak ulus da Turan milleti addedilen Macarlardı. Ancak Turancılık ideolojik bir çıkış noktasına sahip olmasına rağmen ilmi açıdan öyle bir metodolojik yol izledi ki, sonuç olarak Macar Turan Cemiyeti’nin ve Turán dergisinin faaliyetleri kapsamında Macarların doğuyu anlamak için gösterdikleri çaba, bu sayede ulaştıkları sonuçlar ve edindikleri bakış açısı, Macar Türkolojisinin evrimini ve modern Türkolojinin kuruluşunu resmeden bir bilim tarihi kesiti haline geldi.

Bu çalışmanın merkezinde Turán dergisi yer almaktadır. Daha önce Türkiye’de Macar Turancılığı ile ilgili çalışmalar yapılmış olmakla beraber bu dergiyi merkez alan bir inceleme mevcut değildir. Kitabınız ileride ayrıntılı bir şekilde devam ettirmeyi planladığımız Turán dergisi üzerine çalışmaların ilk adımıdır. Derginin ortaya çıkışını hazırlayan arka plan ve Türkçe açıklamalı bibliyografyası burada ilgililerin dikkatine sunulmuştur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 120

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız