Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Maji Anlamı Amacı Gücü

Maji Anlamı Amacı Gücü

Maji Anlamı Amacı Gücü

1/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: W.E. Butler
Çevirmen: Murat Sağlam
Yayınevi :

Hermes Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756130113


"Maji tek bir bilim altında felsefede en kesin ve dinde en mutlak ve yanılmaz şeyleri birleştirir. İlk bakışta birbirine tamamen zıt gözüken, inanç ve mantığı, bilim ve imanı, yetki ve özgürlüğü mükemmel bir uyum ve ahenkle bağdaştırır."

- Eliphas Levi

"Maji irade doğrultusunda değişiklik yaratmanın Sanatı ve Bilimidir."

- Aleister Crowley

Butler'e göre majinin esas amacı dünyevi bir maske olan kişiliği aşarak gerçek benliğimize ulaşmaktır. Maji kadim çağlardan bize aktarılan kendimizi geliştirmeye ve evrenle bütünleştirmeye yarayan pratik bir öğretidir.


Bu kitap yanlış tanımlanmış, unutulmuş ve kimi zaman hor görülmüş bir konuya cesurca ışık tutan ender eserlerden biridir. Türkçe'de çeşitli kitapları çıkan yazar, akıcı diliyle karmaşık gibi gözüken konuları 60 yıllık deneyimlerinden örnekler vererek sarih bir şekilde açıklayarak aynı zamanda bir dil ustası olduğunu kanıtlamaktadır.

Majinin tanımı, maji ile modern psikolojinin kesiştiği noktalar, kişilik, majikal amaçlar ve etik, majikal aletler ve imgeler, davet ve celp usulleri, manyetik ve inisiyatik maji konuları ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Elinizdeki bu kitap, başka kaynaklardan derlenen akademik bir kitap değil, kendi başına belirli standartları ortaya koyan ve yıllardır konu hakkında bilgi edinmek isteyenlere okunması önerilen eğitici bir başyapıttır.

"Bu kitap, konu hakkında fikirleri ne olursa olsun, okuru mutlaka etkileyecektir"


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 142

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 87

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hermes Yayınları

Sayfa Sayısı : 142

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız