Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Makro İktisada Giriş

Makro İktisada Giriş

Makro İktisada Giriş

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İmaj Yayıncılık - Ekonomi Dizisi

Hızlı Teslimat
21 Ekim
Standart Teslimat
22 - 24 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055339210


Bu kitap Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde ve diğer üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde birinci sınıfta okutulan İktisada Giriş II-Makro İktisada Giriş dersinde öğrencilerin yararlanabilecekleri yardımcı bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Kitap üniversitelerin diğer fakültelerinde ve yüksek okullarında okutulan iktisat derslerinde de yardımcı kitap olarak kullanılabilir.
Kitabın amacı, okuyucunun makro iktisadi analiz konusunda temel bilgilere ve vizyona sahip olmasını sağlamaktır. Kitap bu amaç doğrultusunda hazırlanırken, gereksiz detaylar ihmal edilmiş ve konuların mümkün olduğu kadar basit ve açık anlatılmasına özen gösterilmiştir.
Kitabın bu dördüncü baskısında, bir yandan önceki baskıda yer alan tüm bölümler gözden geçirilerek kitabın daha fazla okuyucu dostu olmasını amaçlayan çok sayıda değişiklik yapılmış; öte yandan iktisadi büyüme başlıklı onuncu bölümde Solow büyüme modelinin basit bir versiyonuna yer verilmiştir.
Ayrıca bu baskıda kitaba üç yeni bölüm ilave edilmiştir: Klasik Makro Model, Bölüm 9; IS-LM modeli, Bölüm 12 ve açık ekonomi makro iktisadı, Bölüm 15.
Kitabın dördüncü baskısına ilişkin yukarıdaki açıklamaları işlevsel biçimde ifade etmek gerekirse, bu baskıda klasik makro model ve Solow büyüme modeli üzerinden uzun dönem makro analizin, IS-LM modeli ve açık ekonomi makro iktisadi üzerinden ise kısa dönem makro iktisadi analizin genişletildiği söylenebilir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmaj Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 472

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız