Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Malzeme ve Tasarım

Malzeme ve Tasarım

Malzeme ve Tasarım

9/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Seçkin Yayıncılık - Mühendislik Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750249198

Gözden geçirilmiş ve yenilenmiş 3. baskısını yapan kitap, farklı üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile Makine mühendisliği bölümlerinde lisans seviyesinde okutulmakta olan "Malzeme Seçimi ve Dizaynı" ya da "Malzeme ve Makine Tasarımı" derslerine yardımcı olarak, temel seviyede bilgiler, metotlar, bazı örnek problemler ve uygulamalara yer vermektedir.

Bu kitap; 10 Bölümden oluşmakta olup, bunlar içerisinde; "Tasarım işlemine genel bakış, Malzeme seçimi ve tasarım, Tasarım ve malzeme mühendisi, Tasarım araçları, Malzemeler ve endüstriyel tasarım, Endüstriyel malzemeler ve özellikleri, Malzeme seçimine giriş, Malzeme seçimi diyagramları ve örnekleri, Malzeme seçimi-proses ilişkisi ve örnekler ile Malzeme seçimi ve şekil" yer almaktadır.

Ayrıca kitapta; malzeme ve proses özellikleri ile ilgili olarak Ashby diyagramları ve tabloları verilerek çeşitli uygulamalar yapılmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Tasarım İşlemine Genel Bakış
Malzeme Seçimi ve Tasarımı
Tasarım Araçları
Endüstriyel Malzemeler ve Özellikleri
Malzeme Seçimine Giriş
Malzeme Seçimi Diyagramları ve Örnekleri
Malzeme Seçimi - Proses İlişkisi ve Örnekler
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı : 392

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız