Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Marx-21- 4

Marx-21- 4

Marx-21- 4

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
20 - 23 Aralık
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758442089


Küreselleşme kavramının kullanılması, patronların haklarımıza ve yaşam koşullarımıza yönelik saldırısına karşı direnişin imkânsız olduğu bir anahtar argümanın parçasıydı. Söylediklerine göre küresel rekabet, ücretlerin azaltılmasını ve sosyal hakların kısılmasını zorunlu kılıyordu.

Ama şimdi dünya ölçeğinde resim, giderek artan bir şekilde küresel direnişin resmidir.
İnsanlık tarihinde ilk kez dünya nüfusunun yarıdan fazlası şehirlerde yaşıyor. Amerika'da, Avrupa'da ya da Ortadoğu'da olsun, mücadele asıl olarak şehirdedir.

Arap Baharı, İşgal Et Hareketi ve kemer sıkma politikalarına karşı Avrupa'da yayılan isyanların tümü 2008'de başlayıp giderek şiddetlenen finansal krize karşı çalışan insanların direnişinin ifadesidir.
Bu kitap küresel direnişin birbiriyle ilişkisini ve bağlantılarını açıklıyor. Seçilmemiş hükümetlere, IMF, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği tarafından dayatılan anti-demokratik politikalara ve buna paralel olarak batılı egemenler tarafından on yıllar boyunca desteklenen Ortadoğu'daki diktatörlüklere karşı yürütülen mücadelenin izini sürüyor.

Bu yükselen yeni mücadelede umut var, ancak tehlikeler de var. Kriz ırkçılığın, milliyetçiliğin ve faşizmin yükselme tehlikesini de beraberinde getiriyor. Bizi yönetenler bir kenara çekilip oturmuyorlar: asıl olarak isyanımızı çılgınca başka tarafa yöneltmeye, frenlemeye ve birbirimizden koparmaya çalışıyorlar.
Küresel direnişin bu kitaptaki tasvirleri, büyüyen mücadelemizdeki karmaşıklıkları ve çelişkileri ayrıntılarıyla incelemeye girişiyor. Eğer küresel hareketin güçlenmesini ve gelişmesini istiyorsak, onun dinamiklerini anlamaya ihtiyacımız var.

Komünist Manifesto 'da ifade edildiği gibi "Kazanacağımız bir dünya var".Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Antikapitalist Yayınları

Sayfa Sayısı : 128

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız