Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Medeni Hukuk 1-Başlangıç Hükümleri-Kişiler Hukuku-Aile Hukuku-İİBF SBF ve MYO'lar İçin
Medeni Hukuk 1-Başlangıç Hükümleri-Kişiler Hukuku-Aile Hukuku-İİBF SBF ve...

Medeni Hukuk 1-Başlangıç Hükümleri-Kişiler Hukuku-Aile Hukuku-İİBF SBF ve MYO'lar İçin

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750258213

Medeni Hukuk 1-Başlangıç Hükümleri-Kişiler Hukuku-Aile Hukuku-İİBF SBF ve MYO'lar İçin Kitap Açıklaması

Hukuk Fakülteleri, İİBF'ler, MYO'larda ki hukuk dersleri ve meslek sınavlarına yönelik, özel olarak hazırlanmış "Temel Hukuk Dizisi" kitapları sayesinde kısa zamanda ve pratik bir şekilde temel hukuk bilgisine sahip olabileceksiniz. Ders programları göz önünde bulundurularak hazırlanan Dizide, şematik ve öz anlatım, örnek soru-cevaplar ön planda tutularak öğrencinin dersi kolay kavraması amaçlanmıştır.
Dizinin "Medeni Hukuk-I" ismiyle yayınlanan bu kitabında; 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun başlangıç hükümleri ile kişiler hukuku ve aile hukuku konuları ele alınmıştır. Bu kapsamda eserde öncelikle hukukun uygulanması bakımından temel ilkeleri belirleyen başlangıç hükümleri (TMK m. 1-7), ardından kişiler hukuku kısmında; hak sahibi olan varlıkların (gerçek ve tüzelkişilerin) hukuki durumları (ehliyet, kişiliğin başlangıcı ve sona ermesi, kişiliğin korunması vs.), aile hukuku bölümünde ise; kişilerin aile adı verilen topluluk içerisindeki ilişkileri (evlenme, boşanma, soybağı, velayet, vesayet vs.) akıcı ve kolay anlaşılır tarzda açıklanmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Medeni Hukuk
- Kişiler Hukuku
- Aile Hukuku

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 304

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.