Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi

Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi

Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi

San'an Azer 1895-1971

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Hazırlayan: Sebahattin Şimşir
Standart Teslimat
27 Ağustos - 29 Ağustos
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054599059


Azerbaycan muhaceretinin önemli isimlerinden olan Mehmet Sadık Aran hakkında hazırlanan bu çalışma ile onun ve mücadelesinin genç nesiller tarafından anlaşılmasına vesile olmak en büyük dileğimizdir.

Hızla değişen dünyada, şahıslar ve mücadeleleri hep anılmaktadır. Mehmet Sadık Aranda şüphesiz Azerbaycan Türkleri başta olmak üzere Türk Dünyası tarafından hep anılacak şahsiyetlerdendir.

Daha Azerbaycanda başlayan mücadele hayatı, Azerbaycanın işgali üzerine zirveye çıkmış, tutuklanmış, kaçmayı başarmış, İranda bulunmuş, Türkiyeye gelmiş, Avrupaya gitmiş, Finlandiyada faaliyetlerini yürütmeye çalışmış ve tekrar Türkiyeye gelerek, kaldığı yerden mücadelesini sürdürmüş bir dava adamı. Bundan dolayı unutulması mümkün olmayanlardan.

O, tüm imkânsızlıklara rağmen her gittiği yerde yayın faaliyetlerinin içinde olmuş, parasının son kuruşuna kadar da harcamaktan çekinmemiş, Yeşil Yaprak, Yeni Turan, Türk Yolu ve Ergenekon Yolu isimli dergiler bu şekilde yayınlanmış.

Ancak, kendisi hakkında yaptığımız ve gün ışığına çıkan bu çalışma çok farklı yayın organlarında yazması dolayısıyla ve bu Yayınların büyük bir çoğunluğunun toplu olarak kütüphanelerde bulunmaması dolayısı ile bir hayli zamanımızı almıştır Malzemeyi tüm bunlara rağmen yüzde yüz topladığımız iddia edemeyiz. Nitekim metin içinde bu yayın organlarından bahsederken ulaştığımız ve gördüğümüz nüshalarını vermeyi mesleki bir ahlak olarak belirttik. Şüphesiz bu çalışma bir netice değil, belki başlangıçtır. Bundan sonra da, Mehmet Sadık Aran ile ilgili araştırmalarımız devam edecektir. Belki daha sonraki baskılarda da bunları ilave edeceğiz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 127

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgeoğuz Yayınları

Sayfa Sayısı : 127

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız