Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mekatronik Mühendisliğine Giriş

Mekatronik Mühendisliğine Giriş

Mekatronik Mühendisliğine Giriş

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Papatya Bilim

Aynı Gün Teslimat
23 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
24 Ekim
Standart Teslimat
25 - 27 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059594523

Bu kitabın amacı, “Mekatronik Mühendisliği” kapsamına giren konuları biraraya getirmek ve Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine, öğretim yaşamı boyunca verilen dersler hakkında temel bilgileri önceden kazandırmak ve mezuniyet sonrası da bir başvuru kaynağı olmasını sağlamaktır.

Bu kitap, Mekatronik Mühendisliğinin temel alt yapısını oluşturan tüm konuları kapsamaktadır. Herşeyden önce mekatronik sistemlerin yapısı ve çalışma şekilleri; mekatronik sistemlerin modellenmesi ve tasarımı konular ele alınmıştır.  Daha sonra sırasıyla Fonksiyon Esaslı Kavramsal Tasarım, Tipik bir Mekatronik Sistemi Oluşturan Elemanlar, Mekanik Sistemler, Statik ve Dinamik Sistem Tipleri, Malzeme Bilgisi, İmalat Yöntem ve Teknolojileri, Mekanik Sistemler ve Katı Modelleme, Elektriksel Sistemler, Elektronik Sistemleri, Algılayıcılar ve Hareket Üreteçleri, Kontrol Sistemleri, Yapay Zeka, Mühendislik Sistemlerinin Matematiksel Modellenmesi ve Simülasyonu, Yazılım, Mikrodenetleyiciler Gömülü Sistemler ve Programlama konuları ele alınmıştır. Son olarak Mekatronik Mühendisi ve Mühendislik Problemlerine Bakış Açısı değerlendirilmiştir.

Böylesi bir kitabın, “Mekatronik Mühendisliğine Giriş” kitabının hem Mekatronik Mühendisliği öğrencilerine hem de sektörde Mekatronik Mühendisi olarak çalışan profesyonellerin baş ucu kitabı olma özelliğindedir.

----------------

Mekatronik mühendisliği eğitimi alan öğrenciler ile hocalarının sıklıkla karşılaştığı bir soru vardır. Mekatronik mühendisliği nedir? Bu mühendisler ne iş yapar? Daha da ilginç olanı ise tanımının da net olmamasıdır. Çünkü Mekatronik mühendisliğinin tanımı, içeriği ve uygulama alanları her geçen gün genişlemektedir. Her basit sistem bir süre sonra disiplinler arası sisteme dönüşerek mekatronik mühendisliği çalışma alanına girmektedir. Uygulama alanlarına baktığınızda mekatronik sistemlerin genellikle ciddi katma değerli sistemler olduğu görülür. Daha da önemlisi bu sistemler ileri teknolojik seviyede nitelikli gelişmiş sistemlerdir. Bu nedenle, bir ülkede mekatronik mühendisliği uygulamalarının durumu o ülkenin teknolojik gelişmişlik seviyesinin de göstergesi olabilir. Bu nitelikleri ile mekatronik mühendisliği sadece bugünün değil özellikle geleceğin mühendislik sistemlerinin bugünden geliştirildiği mühendislik alanıdır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Hakan Yavuz

 

 

 

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 628

Ebat : 16,5 x 24

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız