Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mektup Arkadaşlarım

Mektup Arkadaşlarım

Mektup Arkadaşlarım

Yazar: Aylin Atmaca
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789752697096


Afganistan`dan Muhammed Hamid, Azerbaycan`dan Masir Kerimov, Bosna`dan Mirsad İskenderoviç, Cezayir`den Raşid, Çeçenistan`dan Kadir, Endonezya`dan Azwar Pakaya…
Onlar Türkiye`den Yunus`un mektup arkadaşları. Yunus Türkiye`den tam 30 Müslüman ülkeye mektuplar gönderdi. Türkiye`yi bu ülkelere tanıtırken bir yandan da bu ülkelerdeki hayat hakkında bilgi sahibi oldu.
Kimi mektuplarda savaşın soğuk yüzü vardı. Kimi mektuplar sırf Müslüman oldukları için işkenceye maruz kalan insanları anlatıyordu. Kimi mektuplar İslam kültürünün ne kadar zengin olduğunun kanıtıydı. Kiminde mutlu kiminde aç çocuklar vardı.
Yunus bu mektupları okudukça dünyası genişledi. Sadece Türkiye`deki değil dünyadaki din kardeşlerini de küçücük dünyasına sığdırdı. Türkiye`de de yaşasa yüreği savaştan korkan arkadaşlarıyla attı. Sofrada yemeğini yerken ülkelerindeki açlığı anlatan kardeşleri hep aklındaydı.
Dünyadan din kardeşleriyle haberleşen Yunus, oradaki hayatları Türkiye`deki arkadaşlarına göstermek istedi. Anne ve babasının desteğiyle mektuplarını kitaplaştırdı. Şimdi de sizlerle paylaşıyor.
Bu kitabı okurken siz de Afganistan`a, Irak`a, Bosna`ya, Malezya`ya, Cezayir`e, Tacikistan`a, Yemen`e, Filistin`e gidecek, İslam`ın farklı yansımalarına şahit olacaksınız. İslam ülkelerine yolculuk yapacağınız bu eserde tam 30 ülkeden 30 farklı mektup arkadaşı sizi bekliyor


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesil Çocuk Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.