Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mentorluktan Ters Mentorluğa

Mentorluktan Ters Mentorluğa

Mentorluktan Ters Mentorluğa

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
21 - 23 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052582053

Bu Kitap; ters mentorluk kavramını daha önce hiç duymayanlar yanında, ters mentorluk kavramına ilgi duyan öğrenciler ve akademisyenler, insan kaynakları profesyonelleri ya da insan kaynakları alanında kariyer hedefleyenler ile herhangi bir ters mentorluk programına katılmayı planlayanlar dahil olmak üzere konuyla ilgilenmesi beklenen geniş kitleye bilgi vermek, ortak bir anlam oluşturmak ve ters mentorluğun nasıl uygulanması gerektiğine açıklık getirmek amacıyla hazırlanmıştır. Kitapta, Türk kültürüne özgü unsurların ters mentorluk uygulamalarına olası etkileri de tartışılmıştır. Çünkü yurtdışındaki başarılı uygulamaların “kopyala-yapıştır” şeklinde ithal edilerek uygulamaya konulması, beklenen olumlu çıktıları sağlamayacaktır. Bu yönüyle kitabın gerek alanyazına gerekse pratiğe katkı sağlaması hedeflenmiştir.

Kitabın giriş bölümünde, mentorluktan ters mentorluğa geçiş süreci tartışıldıktan sonra, mentorluk kavramı açıklanmıştır. Ardından ters mentorluk kavramı tanıtılmış, kapsamı, faydaları ve Türkiye’de nasıl uygulanabileceğine ilişkin önerilerde bulunulmuştur. Ayrıca ters mentorluğun geleneksel mentorluk ile benzer ve farklı yönleri tartışılmış, son olarak da ters mentorlukla ilgili teorik yaklaşımlar sunulmuştur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız