Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mesarya'dan Notlar - 1

Mesarya'dan Notlar - 1

Mesarya'dan Notlar - 1

Yazar: Hasan Topal
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054685134


"En zor iş, doğup büyüdüğünüz yeri gerçek olarak anlatabilmektir; çünkü sizin gözünüzde bu yer çok farklıdır. Anlatım esnasında kullandığınız kelimeler, sizin duygularınızı da ifade eder. Başkası için anlam ifade etmeyebilir; ancak sizin gözünüzde farklı anlam kazanır. İşte Vadili ve Mesarya benim için öyledir. Birçok yazarın, doğup büyüdüğü toprakları anlatışını bir sanat şaheseri olarak okumuşuzdur. Orhan Pamuk'tan İstanbul'u okumak olağanüstü bir keyiftir veya Yaşar Kemal'in Çukurova'sı başka bir güzelliktir..."

"Kıbrıs'ta halklar yaşadıkları yöreye göre farklı kültürlere sahiptirler. Konuşmalarındaki vurgular bile farklıdır. Yedikleri içtikleri, birbirleri ile olan ilişkileri de farklıdır. Karpazlının, Baflının konuşmaları hemen fark edilir. Yemek ve sofra adabından tutun da eğlenceleri, törenleri bile bu avuç içi kadar yerde, farklı özellikler göstermektedir. Kaldı ki Kıbrıs'ta 1974'e kadar ayrı din ve ırktan insanların kâh dost kâh düşman olarak aynı yörede birlikte yaşadıkları da düşünülürse, muazzam bir kültür laboratuarı ile karşı karşıyasınız demektir ve biraz da merak duyarsanız bu durum sizin, ister istemez araştırma yapmanızı kaçınılmaz hâle getirir."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 165

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

Sayfa Sayısı : 165

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız